Pobiegnij dla Piotra w Poznań Maratonie.

obrazek_news

Pierwsze miejsce na mecie liczy się tak samo jak dobra zabawa i zbieranie pieniędzy na szczytne cele. 12 października odbędzie się 15. Poznań Maraton, który w ubiegłym roku zgromadził ponad 5000 osób z całej Polski. Wśród medalistów, olimpijczyków i dziennikarzy sportowych, znajdzie się także drużyna Razem dla Piotra.

Kto? Magda (żona) oraz Karolina i Beata (przyjaciółki Piotra i jego rodziny).

Kim jest Piotr? Piotr ma 41 lat, jest mężem, ojcem, synem, przyjacielem. Jest także muzykiem, który uległ tragicznemu wypadkowi podczas treningu. W kwietniu 2012 roku zdiagnozowano u niego tzw. zespół zamknięcia. Od tamtej pory, w pełni świadomy i sprawny intelektualnie, tkwi zamknięty w nieruchomym ciele. Ze światem komunikuje się tylko mruganiem oczami. Ale walczy! Każdego dnia podejmuje ogromny wysiłek dla rehabilitacji i wierzy, że w końcu zacznie znowu chodzić.

4 RUN będzie śledziło postępy jakie robi Piotr, a Wy macie szanse pobiec dla niego już w ten weekend.

W pomoc dla Piotra zaangażowanych jest dużo osób w Polsce, w tym wielu muzyków. Codzienna rehabilitacja wymaga dużych nakładów finansowych. Poznański Maraton to kolejna inicjatywa podejmowana przez przyjaciół Piotra.

Więcej na profilu: www.facebook.com/RazemDlaPiotra

Kilka słów o schorzeniu:

W języku francuskim syndrom zamknięcia to „maladie de l’emmuré vivant” –co tłumaczy się dosłownie jako „choroba zamurowanego żywcem”.

Jak donosi magazyn New Scientist, wkrótce, dzięki podłączeniu elektrod do ośrodka mowy chorego, sygnały generowanie przez mózg będą mogły zostać przekształcone w słowa za pośrednictwem syntezatora mowy.

Powrót