Pobiegnij dla siebie, pobiegnij dla innych – Samsung Irena Run

obrazek_news

Już w sobotę 19 maja 2012 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się trzecia edycja biegu Samsung Irena Run. Przyświecać mu będzie hasło „Biegam dla siebie, biegam dla innych”. Dochód z wpisowego za bieg, podwojony przez firmę Samsung, zostanie przekazany na wsparcie podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych.

Samsung Irena Run po raz pierwszy odbędzie się na warszawskich Polach Mokotowskich, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Zwycięzcy biegu – biegacze i biegaczki – otrzymają skutery marki Vespa. Osoby, które zajmą dalsze miejsca dostaną m.in. rowery miejskie czy sprzęt elektroniczny marki Samsung. Wydarzenie będzie obfitować w różne atrakcje i konkursy. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 rano i potrwa do około 18.00

Cieszę, się, że Samsung Irena Run odbędzie się już po raz trzeci, a sam bieg wpisał się na stałe do kalendarza ważnych wiosennych wydarzeń sportowych. W tym roku mamy okazję, aby w niecodzienny sposób wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Gorąco zachęcam wszystkich, aby stawili się na starcie Samsung Irena Run 19 maja. Tego dnia pobiegniemy zarówno dla siebie jak i dla innych – mówi honorowa patronka biegu Irena Szewińska.

Opłata rejestracyjna wynosi 30 zł i w całości będzie przeznaczona na organizację wyjazdów wakacyjnych dla potrzebujących dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Dodatkowo Samsung przekaże kolejne 30 zł za każdy kupiony pakiet startowy, zwiększając tym samym dwukrotnie kwotę, jaką ostatecznie otrzyma Stowarzyszenie.

Cieszymy się bardzo, iż firma Samsung postanowiła przeznaczyć uzbierane środki finansowe z biegu na wyjazd podopiecznych naszego stowarzyszenia. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniu, gdyż każda osoba, która pobiegnie, przyczyni się do zwiększenia kwoty przeznaczonej na letnie wyjazdy dla naszych podopiecznych. Dzięki tej pomocy wakacje dla wielu dzieci będą niezapomnianym przeżyciem oraz wspaniałą przygodą – mówi Barbara Rajkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Tegoroczna edycja biegu Samsung Irena Run będzie miała szczególny charakter ze względu na nadchodzące Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Jako ich sponsor firma Samsung pragnie zachęcić wszystkich do wspólnego przeżywania emocji sportowych i propagowania idei olimpijskiej, a także przybliżyć atmosferę wielkiego biegu z ogniem olimpijskim, w którym już w lipcu tego roku wezmą udział zaproszeni przez firmę Samsung przedstawiciele Polski. 20 i 21 lipca w Londynie Polacy pobiegną w sztafecie olimpijskiej, a już 19 maja wszyscy chętni mogą wziąć udział w biegu Samsung Irena Run. Ideą biegu jest połączenie propagowania ducha sportowego z niesieniem pomocy innym.

Więcej informacji na temat rejestracji oraz biegu znajdą Państwo na stronie: www.biegam.samsung.pl.

Powrót