Jedyny taki start w Polsce. Idealna okazja na zamknięcie letniego sezonu biegowego. Z najlepszym przyjacielem… u boku. Zobacz dlaczego nie może Cię zabraknąć na trasie Hard Dog Race – zupełnie nowej imprezy biegowej na mapie Polski. Sprawdź się! Pobiegnij ze swoim psem.

Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo

Takie hasło opisuje imprezę. Naszym zdaniem bardzo trafnie. U nas w redakcji sami biegamy z psami, dlatego nie zabraknie nas na inauguracji cyklu w Polsce.

Nasz „redakcyjny” Fado, na co dzień pomaga w przygotowaniu się do triathlonu i zasługuje na niejeden medal

Tym razem pojawimy się na dwóch łapach, ale jeżeli ktokolwiek z Was zdecyduje się zapisać, to na pewno nie zabraknie go na naszych zdjęciach.

Wystartuj ze swoim psem

Nie musisz być atletą. Nie musisz się obawiać. Liczy się współpraca. Na trasie pojawią się ludzie (i ich rodziny) z całej Polski. Profesjonaliści i amatorzy. Kundelki i rasowi czworonożni przyjaciele. Twój Pies NIE potrzebuje specjalnego szkolenia! Jeżeli tylko jest uspołeczniony, potrafi wejść po drabinie, skakać i biec z tobą na smyczy to spokojnie może wziąć udział w zawodach. Bo HDR to po prostu święto wspólnoty pasjonatów psów. A dodatkowo szansa na adopcję jednego z nich!

Zapisy: tutaj

Gdzie i kiedy?

Na starcie należy zameldować się 23 września, niedaleko Katowic. Dokładnie na torze MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza. Mapa poniżej:

Czym właściwie jest Hard Dog Race:

W Polsce odbywa się aktualnie formuła Base. Czyli 6 kilometrów biegu i 16 przeszkód do pokonania. W znanych wszystkim urodzonym w naszym klimacie warunkach: czyli w wodzie i w błocie. Widzicie? Już na starcie mamy łatwiej 🙂 Ale do rzeczy: bieganie z psem to jeden z najbardziej motywujących sposobów na trening. Nie tylko cementuje więzi, ale poprawia też kondycje (właściciela i psią). Hard Dog Race wystartował u naszych węgierskich sąsiadów w 2016 roku. I okazał się dużym sukcesem. My nie przegapimy startu polskiej edycji, rozgrywanej w okolicach Katowic. 23 września zameldujemy się na starcie i pokażemy Wam zmagania indywidualne i drużynowe. Historia HDR zrodziła się z miłości do psa i życiowej ścieżki, na której pojawiły się m. in. ratowanie ludzi, misja wojskowa w Afganistanie i inne przygody, które scementowały więź Andrasa z jego psem Roninem. Warto przeczytać pełną historię tej przyjaźni pełnej pasji i współpracy: tutaj

A jak to naprawdę wygląda?

Przekonaj się sam na krótkim filmie:

i na zdjęciach w galerii:

fot. HDR

Impreza z pasji


Jeżdżąc po Polsce i Europie, mieliśmy okazję widzieć różny poziom organizacji imprez. I wiecie jakie są najlepsze? Te zorganizowane przez ludzi z pasją, takich którzy czują klimat. A organizatorach Hard Dog Race, nie można napisać nic innego. Wisienką na torcie jest podpis na końcu maila w naszych korespondencjach, który zamiast klasycznego „Pozdrawiam” ma w sobie mocny psi akcent: „Hau Hau” 🙂

Do zobaczenia 23 września na starcie Hard Dog Race Poland!

  • Ajajaj szkoda, że to nie w Trójmieście albo okolicach, bo już byśmy się z Lajką meldowali na starcie, ale nie chce jej przez całą Polskę wieźć, czy organizatorzy planują inne miasta? 🙂

    • 4run_pl

      Wiesz, pokażemy jak to będzie wyglądało i jeśli zainteresowanie dopisze, to na pewno organizatorzy rozważają ekspansję 🙂 Sami na to liczymy!

  • Byłyśmy. Chcemy więcej!! Polecamy każdemu. Nie trzeba wykręcać super wyników, a zabawa super. Można sprawdzić swoje i psie możliwości, ale najważniejsze sprawdzić zaufanie i relację jaka łączy przewodnika i psa i pozytywnie się zaskoczyć 🙂

  • Ależ to były emocje! Krew, pot i łzy, ale warto było! Niesamowita impreza i satysfakcja z wygranej – nas sobą i swoimi słabościami.