… pracy. Trwają zapisy na Bieg Firmowy – już ponad 7000 zapisanych pracowników. Dobra zabawa i rywalizacja: Wrocław i Warszawa.

Rywalizacja firmowa: 20 maja i 10 czerwca

Za niespełna 2 miesiące – 20 maja – pracownicy firm staną na starcie Biegu Firmowego we Wrocławiu, który w tym roku odbędzie się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Firmy z Warszawy pobiegną 3 tygodnie później – 10 czerwca – tradycyjnie już w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zapisy na tegoroczną edycję rozchodzą się w ekspresowym tempie – we Wrocławiu zamknięto już zapisy, a w Warszawie liczba zarejestrowanych drużyn z dnia na dzień rośnie. Nie ma co się dziwić – to największa tego typu impreza dla firm, a cel, którym jest pomoc potrzebującym dzieciom sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Bieg Firmowy w tym roku obchodzi swój jubileusz. Już po raz 5. pracujemy nad największym sportowym świętem dla pracowników. Impreza z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a my co roku podejmujemy wyzwanie zwiększając liczbę dostępnych miejsc. Tegoroczna edycja jest też wyjątkowa ze względu na liczbę podopiecznych – po raz pierwszy uda nam się pomóc aż czwórce dzieci. – mówi Ewa Mróz , Prezes Fundacji Everest, która jest organizatorem Biegu.

Biegniesz: pomagasz

Tegoroczni podopieczni, dla których startują reprezentacje firm we Wrocławiu to 3-letni Dorian, cierpiący na bardzo rzadką wadę genetyczną i 3-letni Krzyś chory na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. W Warszawie natomiast firmy swoim udziałem wesprą 3-letnią Lidię cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz 8-letnią Maję również chorą na dziecięce porażenie mózgowe.  Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów i rehabilitacji. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodziny. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą pracownicy z Wrocławia oraz Warszawy biorący udział w Biegu.

Każdy da radę: sztafety

Sam bieg ma charakter sztafety – każdy zawodnik 5-osobowego zespołu firmowego ma do pokonania 5 km (w Warszawie jest to 4,2 km).  Firma może wystawić do rywalizacji więcej niż jedną drużynę, co mocno wzięła sobie do serca firma 3M, będąca jednocześnie Srebrnym Sponsorem Biegu Firmowego we Wrocławiu. – Pracownicy 3M bardzo chętnie biorą udział w Biegu Firmowym. W tegorocznej edycji naszą firmę reprezentować będzie na pewno 150 biegaczy, a kto wie czy liczba chętnych jeszcze nie wzrośnie. Popieramy ideę wydarzenia i dlatego już po raz 2. z rzędu jesteśmy jego Srebrnym Sponsorem. – mówi Ewa Jaxa-Jankowska, Starszy Koordynator ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy.

Dodatkowe atrakcje

Sztafeta jest głównym, ale nie jedynym punktem imprezy. Wszyscy pracownicy, ich rodziny oraz kibice będą mogli wziąć udział w rozmaitych aktywnościach przygotowanych na potrzeby wydarzenia. Na gości czekają m.in. specjalne strefy firmowe, bezpłatna strefa masażu, punkt oddawania krwi oraz zupełnie nowa atrakcja we Wrocławiu – Corporate Games. Zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkurencjach takich jak: Open Space Challenge (tor przeszkód ‘osadzony’ w przestrzeni biurowej), Spacer Informatyka (spacer z dwoma komputerami typu PC) czy FitBag (przysiady z aktówkami). Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych oraz tradycyjnego już Biegu Krasnala – wyścigu na 60m oraz 100m dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Zapisy

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.biegfirmowy.pl.