Biegam od kilku lat i reprezentuję 4RUN Team Piła. Mimo młodego wieku nabyłem już pewne doświadczenie, ale trzymam się dewizy...

Trening kolarski z Polar M400 HR.

Kolarstwo trenuję amatorsko, ale rowerem jeżdżę codziennie i jestem wymagający co do sprzętu. Polar służy mi między innymi jako licznik rowerowy od niespełna 3 tygodni, podczas których przejechałem ponad 320 km. Początkowo traktowałem go jako towarzysza dotychczasowego licznika, aby sprawdzić dokładność modułu GPS.

Licznik rowerowy

Ostatecznie M400 wyeliminował swojego rywala ze względu na… wygodę. Wyświetlany kilometraż, prędkość oraz inne dane okazały się nadzwyczaj dokładne. Zgadzały się co do metra i km/h, nie miałem więc potrzeby powielać sprzętu.

11998288_548701098617921_1254526773_n

Zdecydowanie największym atutem używania M400 jako licznika rowerowego jest możliwość wyboru i skomponowania własnego widoku treningu podczas sesji. Każdy użytkownik może dostosować wyświetlane dane na ekranie zegarka do swoich potrzeb oraz wymagań co do sprzętu kolarskiego.

Bez tytułu

Drugim podkreślonym przeze mnie atutem towarzysza sportowego Polar jest funkcja zwana „Powrót do punktu startu”. Dzięki tej opcji, na żądanie użytkownika, na wyświetlaczu M400 pojawi się strzałka prowadząca jak najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia rejestracji treningu. Oraz zostanie wyświetlony kilometraż jaki pozostał do miejsca startu.

13236295_936557576460092_379832191_n

Dla triathlonistów/kolarzy/rowerzystów firma Polar stworzyła i zaczęła sprzedawać oryginalny uchwyt na kierownice. Dzięki tego typu gadżecie, aby sprawdzić bieżące wyniki, nie musimy za każdym razem spoglądać na nadgarstek. Wystarczy spojrzeć na kierownice i z łatwości odczytać dane. Uchwyt jest powszechnie dostępny w przystępnej cenie (około 40 zł). Pozwala on na przerobienie zegarka w licznik rowerowy.
75520313_uniwersalny-uchwyt-na-kierownice-polar_840x673_TRS_pad

M400 z pulsometrem

Moje urządzenie M400 jest bogatszą wersją i posiada również funkcje pulsometru. Podczas każdego treningu kolarskiego bacznie przyglądałem się tej funkcji. W czasie sesji, jak również w serwisie Polar Flow wyświetlane są strefy tętna, oraz dostępna już tylko na stronie Polar analiza treningu, z której możemy się dowiedzieć jakie tętno mieliśmy w poszczególnej minucie treningu oraz jaką prędkość osiągnęliśmy. Nie jest to mój pierwszy pulsometr, ale zdecydowanie jak dotąd najlepszy. Dzięki technologii Bluetooth nie ma mowy o zerwaniu połączenia z pasem mierzącym tętno Polar H7. Oprócz tego jest całkowicie wodoodporny.

tętno

Więcej wkrótce, a tutaj możecie przeczytać o jego zastosowaniu w moich treningach biegowych i pierwszym wrażeniu.