Biegam od kilku lat i reprezentuję 4RUN Team Piła. Mimo młodego wieku nabyłem już pewne doświadczenie, ale trzymam się dewizy...

Polar M400 HR: TESTY

Po 2 miesięcznych testach urządzenia Polar przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych, zebranych przeze mnie informacji i napisanie recenzji ogólnej. M400 testowałem biegając, jeżdżąc rowerem i pływając.  Zegarek monitoruje tempo, dystans, wysokość (n.p.m), liczbę spalanych kalorii i kroków, oraz bezprzewodowo synchronizuje się z aplikacją mobilną i za pomocą kabla USB z serwisem Polar Flow.

 

Wygląd i jakość materiałów

Zaraz po założeniu wydaje się dość mały. Podczas treningów nie ma problemów z odczytaniem danych. Plusem jest to, że w trakcie noszenia M400 nie przeszkadza na co dzień. Miałem jedynie problem z pisaniem, pasek trzymający zegarek zahaczał o kartkę zeszytu. Mój zegarek jest koloru białego, moimi pierwszymi obawami było między innymi żółknięcie paska. Na szczęście okazały się błędne.  Pasek jest bardzo giętki i nie do zniszczenia, a wyświetlacz nie posiada żadnych zarysowań.

DSC05817

Monitor dziennej aktywności

W trakcie noszenia w ciągu dnia zegarek zlicza naszą aktywność i szacuje kroki oraz spalane kalorie.

13734790_1069049179848589_1430196618_n

Sygnał GPS

GPS w zegarku Polar M400 działa na wysokim poziomie i nie ma czego kwestionować. Nawet w zachmurzony dzień na połączenie czekam maksymalnie 20 sekund, oczywiście ważne jest, a żeby regularnie synchronizować zegarek.

doart2

Bateria w Polar M400

M400 to model w którym bateria po pełnym naładowaniu wystarcza biegaczom na około 8 godzin z aktywnym GPS. Ładowanie Baterii od 0 do 100 % zajmuje poniżej 2 godzin.

Mapy – Polar Flow

Trasy są idealnie odwzorowywane, zwłaszcza te po których biegałem. Testy przeprowadzałem w lasach, jak i na drogach asfaltowych – miejskich.  Zegarek sprawdza się bardzo dobrze i nie ma szans doszukać się jakichś wad.

MAPAPOLAR

Cena

Wersja podstawowa kosztuje około 550 zł, a wersja z HR od 650 zł. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości.

 

  • dzamnik

    No zegarek jako taki bez problemów. Ale pasek to jakaś kicha po 6 miesiącach przestaje przylegać do koperty, a później się po prostu odrywa. Raz wymieniony na gwarancji. Mam nadziej że drugi raz też gwarancja będzie uznana.