„W kruszwickim zamku żył Popiel stary,
Co za swe zbrodnie doznał słusznej kary.
I choć to dziwne, każdy w to wierzy,
Że małe myszki zjadły króla w wieży.”

Biegaczom, jako że to ludzie prawi, dawne podania są niestraszne i już w sobotę stawią się licznie na starcie IV Biegu Piastowskiego w Kruszwicy. Wyruszą oczywiście spod Mysiej Wieży, a do pokonania będą mieć dystans 21,097 kilometrów. Meta biegu usytuowana będzie na placu przed Halą Widowiskowo – Sportową w Inowrocławiu.

Ubiegłoroczną – rekordową pod względem frekwencji edycję – ukończyło około pięciuset osób. Zwycięzca – Vitaly Shafar – ustanowił teżnowy rekord trasy. Wynosi on obecnie 1:04:31. Najlepszą zawodniczką okazała się Dorota Ustianowska z Częstochowy, uzyskując czas 1:15:32.

Zgłoszenia i nagrody

Elektroniczne zapisy zostały już zamknięte, ale istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się w dniu biegu. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie biegu.

Dla wszystkich uczestników IV Biegu Piastowskiego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej oraz nagród w kategoriach wiekowych, każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma: dyplom, medal i koszulkę. Ponadto przewidziane są również: puchar dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu, puchar dla najlepszego zawodnika zagranicznego, puchar dla najlepszego zawodnika z Inowrocławia, upominki – niespodzianki. Ponadto wśród wszystkich, którzy dotrą do mety i wrzucą swój numer startowy do specjalnie oznaczonej urny, zostanie rozlosowana wanna z hydromasażem ufundowana przez firmę SANPLAST.