Już jest pięknie i czekamy na więcej! 1500 m: złoto wywalczył Lewandowski a brąz Sofia Ennaoui. Do tego dwa medale na 400 metrów. Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie to mocny występ Polaków.

1500 m: złoto wywalczył Lewandowski a brąz Sofia Ennaoui.

Lewandowski uzyskał czas 3.44,82 i o 0,74 s wyprzedził Szweda Kalle Berglunda oraz o 1,07 s Czecha Filipa Sasinka. 21-letnia Ennaoui, pokonując 1500 m w czasie 4.06,59. Przegrała tylko z Brytyjką Laurą Muir – 4.02,39 i Niemką Konstanze Klosterhalfen – 4.04,45.

Dwa medale Polacy „wybiegali” na dystansie 400 m. Justyna Święty i Rafał Omelko:

Święty miała czas 52,52, a zwyciężyła Francuzka Floria Guei – 51,90. Srebro wywalczyła Czeszka Zuzana Hejnova – 52,42. Rekord życiowy wynikiem 46,08 ustanowił Rafał Omelko. Najszybszy był Czech Pavel Maslak – 45,77.

Niedziela najlepsza w historii

Adam Kszczot: złoto na 800 m

Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów. Rywalizację zakończył z rezultatem 1.48,87. To już trzecie złoto halowych mistrzostw Europy w karierze Adama. Wcześniej wygyrwał w 2011 i 2013 roku. A przecież dwa lata temu do Pragi nie pojechał z powodu choroby. Wtedy pod jego nieobecność złoto wywalczył Marcin Lewandowski.

Złota sztafeta męska: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko – 4×400 m

Polska sztafeta w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko – wywalczyła w Belgradzie 2017 złoty medal w finale 4×400 metrów. Srebro trafiło do  faworyzowanycy Belgów, a brąz zdobyli Czesi.

Złota sztafeta żeńska: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty – 4×400 m

Polska żeńska sztafeta w składzie Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty również okazała się złota. Świetny bieg zaliczyła na 3 zmianie Iga Baumgart. Polka odstawiła wszystkie rywalki i dowiozła polską sztafetę na 1 miejscu. Justyna Święty, która biegła na ostatniej zmianie, dała się dogonić Brytyjce, ale na ostatniej prostej odskoczyła pozostałym zawodniczkom i przybiegła na metę jako pierwsza. Srebro zdobyły Brytyjki, a brąz Ukrainki.

Brąz na 60 metrów: Ewa Swoboda

Ewa Swoboda z Katowic, osiągnęła ogromny sukces. Polka świetnym finiszem w biegu na 60 metrów zapewniła sobie 3 miejsce najlepszym wynikiem w całym sezonie (7,10 sekundy). „Myślałam, że zrobiłam falstart. Jak zobaczyłam na tablicy, że moja reakcja była szybsza niż pozwalają na to przepisy, przestraszyłam się. Odetchnęłam z ulgą, jak się okazało, że wszystkie będziemy mogły podejść do kolejnej próby startu. Przyjechałam z trzecim czasem i jestem trzecia” – powiedziała zaledwie 19-letnia Ewa, której trudno było powstrzymać łzy szczęścia. Złoto zdobyła Brytyjka Asha Philip.

Polacy lekkoatleci najlepsi w Europie.

Tutaj obędzie się bez komentarza, tabela prawdę Wam powie. A nam daje powód do dumy. Nie tylko z polskich biegaczy, którzy zniszczyli przeciwników. Ale całej polskiej reprezentacji. 1 miejsce na 25 sklasyfikowanych drużyn.