Polska naprawdę rozbiegana!

obrazek_news

Już jutro, 18 maja startuje weekend Polska Biega. Już dziś zarejestrowanych jest 691 zawodów, a zgłoszenia jeszcze płyną. Do akcji właśnie dołączyły: zakład karny w Hrubieszowie, gmina Borek na Lubelszczyźnie; biegacze pojawią się także w parku w Świerklańcu (woj. śląskie) i w Poznaniu na osiedlu Kosmonautów. W Bałtowie (woj. świętokrzyskie) pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej przygotowali zaś przełaje z prawdziwego zdarzenia. Rekord z ubiegłego roku został więc pobity; dzięki wspaniałym ludziom: organizatorom, sponsorom, koordynatorom i oczywiście biegaczom.

Z myślą o wszystkich dzisiaj, 17 maja, mały upominek – do „Gazety Wyborczej” dołączony jest specjalny numer startowy Polska Biega. Taki numer to już tradycja – można na nim wpisać swoje imię, ksywkę czy numer nadany przez organizatorów, przypiąć do koszulki i ruszyć na start.

To już ósma edycja Polska Biega. Akcja opiera się na pomyśle, by nie tylko zachęcać każdego do biegania i aktywności sportowej, ale też zachęcać różne instytucje do przygotowania w swojej okolicy „biegu dla każdego”. Wśród tegorocznych organizatorów najwięcej jest samorządów lokalnych, szkół i klubów sportowych, ale są też nieformalne grupy biegowe, parafie, koła gospodyń wiejskich, domy dziecka i zakłady karne. Dla mieszkańców tych ostatnich bieg w ramach Polska Biega to czasem rzadka możliwość, by wyjść poza mury.

Informacje o akcji, a już niedługo relacje i zdjęcia z biegów można znaleźć na www.polskabiega.pl

Przypominamy, że w okolicach Piły będzie można pobiegać:

18 maja – Miasteczko Krajeńskie

19 maja – Piła, Chodzież, Złotów, Wysoka

20 maja – Łobżenica

Zapraszamy!