Polska walczy o organizację pucharu IAAF

obrazek_news

Bydgoszcz ma szansę na organizację 3. Pucharu Interkontynentalnego IAAF, którego rozegranie zaplanowano na wrzesień 2018 roku.

Stolica Kujaw i Pomorza gościła w ostatnich latach m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów 2008 oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych 2010 i 2013. Nie bez znaczenia przy wyborze gospodarza są sukcesy sportowe – dwanaście medali polskich lekkoatletów zdobyte w Zurychu to także duży plus bydgoskiej kandydatury.

Do polskiej oferty przedstawicieli Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przekonywali podczas weekendowych zawodów o Puchar Interkontynentalny w Marrakeszu prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński oraz Sekretarz Generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Piotr Długosielski. 

– Mamy dwie dobre kandydatury do organizacji kolejnej edycji pucharu w 2018 roku: Bydgoszcz i Ostrawę. – mówił podczas konferencji prasowej w Marrakeszu szef IAAF Senegalczyk Lamine Diack.

Wśród argumentów przemawiających za Bydgoszczą jest duże doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez oraz zaufanie jakim miasto nad Brdą darzone jest przez władze światowej lekkoatletyki. W tegorocznej edycji Pucharu wystartowało, w reprezentacji Europy, dziesięciu polskich lekkoatletów m.in. młociarze Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk czy utalentowana biegaczka Małgorzata Hołub, która wsparła europejską sztafetę 4 x 400 metrów.

Puchar Interkontynentalny IAAF to prestiżowe zawody organizowane od 2010 roku
w interwale czteroletnim – w kalendarzu lekkoatletycznym zastąpiły przeprowadzany od 1977 roku Puchar Świata IAAF. Na starcie zawodów stają 4 reprezentacje – Europa, Afryka, Azja z Oceanią oraz Ameryki. W dwóch poprzednich edycjach zwyciężyły ekipy Ameryki (Split 2010) oraz Europy (Marrakesz 2014). Trzymajcie kciuki za kandydaturę Bydgoszczy!

Powrót