Ponad tysiąc zawodników na trasie łódzkiego maratonu

obrazek_news

Karolina Jarzyńska nie zawiodła i pewnie zwyciężyła w trzeciej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie z rekordem życiowym 2:26:44. Do pobicia rekordu Polski zabrakło zaledwie 37 sekund. Wśród mężczyzn triumfował Etiopczyk Ameta Belachew (2:10:01).

Z królewskim dystansem 42,195 km zmierzyło się w Łodzi ponad 1000 osób. Kolejnych 1600 zawodników ukończyło Appteka 10k Run, czyli bieg na dystansie 10 km.

Zgodnie z przewidywaniami, w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była rekordzistka Polski w półmaratonie, Karolina Jarzyńska, która wyprzedziła drugą na mecie Volhę Mazuronak (Białoruś) o prawie 7 minut. Na trzecim miejscu zameldowała się Etiopka Shewe Hayimanot.

Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja meżczyzn. Etiopczyk Ameta Belachew wyprzedził drugiego na finiszu Stephena Kibiwot z Kenii o zaledwie 2 sekundy. Jako trzeci do mety dotarł Etiopczyk Teferi Wodajo z czasem 2:11:22. Na czwartym miejscu uplasował się natomiast aktualny mistrz Polski w maratonie, Yared Shegumo, który czasem 2:12:13 pobił swój rekord życiowy.

Metę w łódzkiej Atlas Arenie przekroczyli jednak nie tylko maratończycy, ale też zawodnicy biegnący na dystansie 10 km. Wśród nich najszybsi okazali się Artur Kozłowski wśród mężczyzn (31:07) i Agnieszka Gortel-Maciuk w rywalizacji kobiet (34:28). Duży aplauz wśród kibiców wzbudzili też niepełnosprawni sportowcy na wózkach.