Ponowny triumf młodego taty

obrazek_news

Na trzynastym miejscu zakończył występ w tegorocznym maratonie w Austin jego trzykrotny zwycięzca z lat ubiegłych – Andrzej Krzyścin. Triumfował, podobnie jak przed rokiem, reprezentant gospodarzy Keith Pierce (2:29:25). Drugie miejsce przypadło w udziale Philippowi Snellerowi (2:34:20), a trzecie – Sipho Ngxongo z RPA (2:35:11). Z uwagi na mniej sprzyjające warunki atmosferyczne czas Pierce’a był o prawie dziewięć minut gorszy niż przed rokiem. „Jestem trochę zawiedziony uzyskanym czasem, ale cieszę się, że ponownie udało mi się tu wygrać” – powiedział po biegu.

Pierwszy zawodnik mija metę maratonu w Austin

Byli tacy, którzy zastanawiali się, dlaczego Pierce biegnie bez zegarka, za to z trzema białymi paskami na ręce. Okazało się, że są to opaski z imionami jego narodzonych przed dwoma tygodniami dzieci – trojaczków(Presley, Keegan i Ashton). „Kiedy spoglądałem na miejsce, gdzie zwykle noszę zegarek i widziałem bransoletki, było to dla mnie jak zastrzyk sił i dodatkowej motywacji, szczególnie w końcówce biegu” – dodał.

Wśród pań trasę najszybciej pokonała Desiree Ficker, uzyskując czas 2:50:35, druga była Jessica Mike (3:01:53), a trzecia Meredith Thompson (3:03:23).

Już wystartowali

Podczas maratonu w Austin miało miejsce jeszcze jedno dość osobliwe wydarzenie. Para biegaczy – Amanda Kirschner i David Guzman postanowiła wziąć ślub podczas biegu. Przysięgę małżeńską złożyli sobie na trzydziestym szóstym kilometrze. Mieli nawet specjalnie przygotowane okolicznościowe stroje.  Amanda ubrana była w białą spódniczkę, a na jej biegowej koszulce widniał tekst: „panna młoda” – z przodu oraz „dziś jest dzień naszego ślubu”  -z tyłu. Na jej głowie nie zabrakło też welonu. Pan młody ubrał za to czarny T-shirt z nadrukowanym z przodu smokingiem. Po ukończeniu maratonu zaś, udali się do swego domu w San Antonio na małą rodzinną uroczystość. Dla biegowej pary był to już dziesiąty wspólny maraton. Jednakże ten najważniejszy bieg – razem przez życie – dopiero rozpoczęli. Oby również wspólnie dobiegli do jego mety.

Biegowi nowożeńcy

źródła: www.statesman.com, http://galleries.austin360.com

Powrót