Poznań przyjął maratończyków

obrazek_news

Prawdziwe morze biegaczy zalało dziś ulice Poznania, gdy punktualnie o 10 na trasę wyruszyli zawodnicy dwunastej edycji maratonu rozgrywanego w stolicy Wielkopolski.

Pogoda sprzyjała biegaczom, nie dziwi więc fantastyczny wynik zwycięzcy, Cosmasa Kyeva – 2:11:53, który jest również nowym rekordem imprezy. Dopisała również frekwencja – linię mety osiągnęło 4619 osób.

5. Hadas Moser (USA) 2:51.08

W Poznaniu nie zabrakło również drużyny 4Run Team. Najszybciej dystans 42 kilometrów pokonał Dariusz Zych, który uzyskał czas 2:57:14 i zajął 80. miejsce. A oto pozostałe rezultaty:

153. PIOTR SIKORSKI (M30/63) 03:03:24

350. ANDRZEJ KOWALEWSKI (M30/136) 03:15:26

352. ZDZISŁAW WÓJCIK (M50/24) 03:15:26

1824. SŁAWOMIR HOLC (M30/696) 03:54:17

2026. MARIUSZ MŁOTKOWSKI (M30/754) 03:57:26

Radość po biegu – Piotr Sikorski i Andrzej Kowalewski (od lewej)

Po biegu odbyły się oczywiście dekoracje najlepszych i losowane nagród. Włąscicielem Volvo V60 mógł zostać Cosmas Kyeva, jednak aby go zdobyć musiał uzyskać czas poniżej 2 godzin i 5 minut. Ponieważ ta sztuka mu się nie udała, nagrodę rozlosowano wśród wszystkich, którzy pokonali dystans w czasie poniżej 6 godzin. Szczęście uśmiechnęło się do pana Stanisława Fryca z Czerska.

Weekend w Olandii spędzą:

1. Luśtak Andrzej z Łodzi, nr startowy – 1241
  2. Michalak Sławomir z Poznania, nr startowy – 4915
  3. Kobyliński Konrad z Jaworzna, nr startowy – 3191

Kolejna okazja do startów w Poznaniu już w przyszłym roku (z wyłączeniem imprez na krótszych dystansach): 5. Poznań Półmaraton odbędzie się 1.04.2012, natomiast 13. Poznań Maraton – 14.10.2012 roku.