Poznań zorganizuje Mistrzostwa Europy w Triathlonie

obrazek_news

ME w Triathlonie w 2016 roku odbędą się w Polsce. To dowód na to jak silny rozkwit przeżywa w Polsce ta dyscyplina.

Challenge Family i Europejska Federacja Triathlonu ogłosiły, że to właśnie impreza Challenge Poznań będzie gościć Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie w 2016 roku.

Poznań w ostatnim czasie mocno stawia na triathlon i rozwój tej dyscypliny w mieście. Stolica Wielkopolski dwukrotnie organizowała zawody triathlonowe, w których startowało po kilka tysięcy uczestników. W lipcu w poznańskiej imprezie wystąpił jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tej dyscypliny – Australijczyk Chris McCormack.

Przewodniczący Federacji Triathlonu – Renato Bertrandi powiedział:

„Jako ETU jesteśmy dumni ze współpracy z Challenge Family. Odbywa się ona na mocnych fundamentach: wysokiej jakości zawodów, dobremu przygotowaniu i przyjacielskiej rywalizacji, którą zawdzięczamy dzięki organizatorom imprez Challenge”.

„Cieszymy się, że triathlon tak dobrze rozwija się w Europie, zwłaszcza w regionach, które nie wykazywały zainteresowania tym sportem wcześniej. Jesteśmy po prostu dumni z rosnącej popularności tego sportu w Polsce i największej imprezy triathlonowej właśnie w Poznaniu. Widzimy w Polsce duży potencjał i to właśnie w Poznań postrzegamy jako stolicę tego sportu” – dodaje.

Organizacyjny i medialny sukces ENEA Poznań Triathlon 2014 wraz z nawiązaniem współpracy w ramach Challenge Poznań 2015 skłoniły Federację do powzięcia tej strategicznej decyzji w historii ETU.

Organizacja Mistrzostw Europy w ramach Challenge Poznań na długim dystansie w 2016 r. będzie pierwszymi tego typu zawodami w tej części Europy.

Prezydent Poznania – Ryszard Grobelny, który sam jest zawodnikiem triathlonowym, podkreśla, że jest zachwycony wybraniem właśnie Poznania, jako miejsca przeprowadzenia Mistrzostw Europy. „Chciałbym powitać Europejską Federację Triathlonu w Poznaniu – mieście, które zostało okrzyknięte polską stolicą sportu. Ponad 30 lat temu właśnie tutaj narodził się polski triathlon i jestem zadowolony z faktu, że takim przedsięwzięciem kontynuujemy tą wspaniałą tradycję. Duch sportu wśród mieszkańców Poznania odzwierciedlony jest w niezwykłej atmosferze, jaka towarzyszy wydarzeniom sportowym. Praktycznie każdy uczestnik jakichkolwiek zawodów odbywających się w naszym mieście podkreśla niesamowite wrażenie, jakie wywarł na nim doping tłumów na każdym kilometrze biegu czy trasy kolarskiej. Mocno wierzę w to, że wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i przedstawiciele ETU w pełni podzielą naszą pasję i osobiście doświadczą tego, że nasze hasło: Poznań – miasto know-how staje się rzeczywistością. Dlatego też nie mogę wprost się doczekać współpracy z tak doświadczoną organizacją, jaką jest Europejska Federacja Triathlonu oraz Challenge Family” – dodaje.

Mistrzostwa Europy na długim dystansie ETU Challenge Poznań odbędą się na tej samej trasie co tegoroczne zawody Challenge Poznań, które startują 26 lipca 2015 r. Szybka i płaska trasa oraz legendarne już wsparcie kibiców – porównywalne tylko do kultowego niemieckiego Challenge Roth – wraz z niebywałą atmosferą, jest gwarantem wyjątkowego wydarzenia dla wszystkich sportowców.

Cykl Challenge jest rozgrywany jest w 17 krajach na czterech kontynentach.

Powrót