Biegam od kilku lat i reprezentuję 4RUN Team Piła. Mimo młodego wieku nabyłem już pewne doświadczenie, ale trzymam się dewizy...

Pokazujemy jak wygląda bieg w zwykłych butach kontra odpowiednio dobranych butach biegowych. Mija już czwarty tydzień treningów w naszym programie „zostań biegaczem przez wakacje” a wraz z większą praktyką biegową rosną potrzeby. Pokazujemy dlaczego buty do biegania powinni dobierać specjaliści i czym różnią się od standardowego obuwia.

Klaudia biega dłużej i ma już odpowiednio dobrane buty, ale dla Aleksandry i Kamila trzeba było wybrać nowe buty, co wcale nie jest tak łatwe, jak się pozornie wydaje. W celu wyboru nowych butów udaliśmy się do Sklepu biegowego 4RUN, który jest oficjalnym dystrybutorem między innymi marki Brooks Running.

company-159-prs

Buty do biegania dla Aleksandry

Wraz z wrastającą ilością wykonywanych treningów Aleksandra skarżyła się na brak wygody i stabilizacji podczas biegu. W Sklepie 4RUN okazało się, że ma pronacje. Potrzebowała butów dla użytkowników z tym rodzajem biegu. Wybrano dla niej Brooks Ravenna 6.  Buty posiadają podeszwę z systemem BioMoGo DNA, która amortyzacje i dostosowuje się do stylu biegania. Podeszwa jest segmentowana na całej długości dla szybszego przetaczania się stopy. Rowki Omega w dolnej części podeszwy, zapewniają stabilność i elastyczność, a przewiewna i oddychająca siateczka Mesh zapewnia komfort podczas biegania.

ravena

Porównanie biegu Aleksandry w butach (filmiki):
Zwykłych:

Dedykowanych:

Na pierwszym zdjęciu od lewej widzimy brak stabilizacji i ewidentną pronacje (stopa do środka). Jest to bieg w butach neutralnych.
Na drugim zdjęciu od lewej możemy już zauważyć stabilny bieg, a dzięki odpowiednim technologią buty zapewniają komfort dla biegacza z pronacją.

collage

 

Wrażenia i odczucia po kilku treningach

„Pierwsze moje spostrzeżenie to znacznie lepsza wentylacja stopy. Odczuwalna większa amortyzacja zapewnia lepszy komfort. Buty dobrane są do mojego stylu biegu i wcześniejsze problemy z ocieraniem się stóp jedna o drugą zniknęły, co uczyniło trening przyjemniejszym.” ~ Aleksandra

Buty do biegania dla Kamila

ghostZe zwiększającą się ilością przebytych kilometrów Kamilowi zaczęły dokuczać bóle kolan. Jego dotychczasowe buty nie posiadały amortyzacji i były stosunkowo ciężkie. Jego rodzaj biegu jest neutralny. W sklepie wybrano model Brooks Ghost 8. Technologie występujące w tym modelu: Amortyzacja BioMoGo DNA dostosowuje się w zależności od siły nacisku. Segmentowana na całej długości podeszwa dla lepszego przetoczenia stopy. Zaprojektowana na nowo siateczka Mesh zapewniająca ochronę stopy pozostając przewiewną. Technologia Omega Flex Grooves poprawiająca elastyczność całej konstrukcji podeszwy.

Bieg Kamila w Brooks Ghost 8 

Wrażenia i odczucia po kilku treningach

„Porównując do moich poprzednich butów, w tym modelu występuje o wiele większa amortyzacja i są znacznie lżejsze. Komfort dość porównywalny tak samo jak wentylacja. Stawy o wiele lepiej przyjęły dłuższy dystans niż w poprzednich butach. Jak na razie świetne buty.” – Kamil

Dziękujemy Sklepowi biegowemu 4RUN za profesjonalne dobranie butów biegowych.