Prezentujemy medal 34. Maratonu Warszawskiego!

obrazek_news

Do 34. Maratonu Warszawskiego pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, a lista startowa zapełnia się w błyskawicznym tempie. Do biegu zapisało się już 5000 osób! Na dwa miesiące przed rozpoczęciem imprezy zostało już tylko 35% wolnych miejsc. Przypominamy jednak, że otrzymanie numeru startowego gwarantuje dopiero dokonanie opłaty!

Medal 34. Maratonu Warszawskiego

Wiemy już jak będzie wyglądał medal 34. Maratonu Warszawskiego! Otrzymają go wszyscy ci uczestnicy maratonu, którzy dobiegną do mety w regulaminowym czasie. Podobnie, jak w poprzednich latach, medal ma podkreślić hasło przewodnie biegu. W 2011 roku z okazji Polskiej prezydencji w Unii Europejskiej na medalu widniała mapa Europy, w 2010 r. grafika nawiązywała do obchodnego wówczas Rok Chopinowskiego. W tym roku ważnym punktem imprezy będzie finisz na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dlatego, aby uhonorować tych maratończyków, którym uda się ukończyć bieg na nowej trasie z metą na płycie Stadionu Narodowego – na medalu znalazło się hasło: „Bohater Narodowego” i motyw oplatającej Warszawę szarfy przypominającej biało-czerwoną elewację stadionu.


Nadal trwają zapisy

Wśród 5 000 zgłoszeń znaleźli się reprezentanci 53 państw. Najwięcej maratończyków – bo aż 93 – przyjedzie z Wielkiej Brytanii. Dużo zgłoszeń pochodzi też z Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Z kolei w grupie uczestników z Polski dominują mieszkańcy województw: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego, pomorskiego i małopolskiego.

Jak dotąd najsilniej reprezentowana grupa wiekowa to biegacze w wieku 35-40 lat. Blisko 9% zapisanych uczestników stanowią kobiety. Najbardziej zacięta rywalizacja szykuje się w kategoriach służb mundurowych, studentów, bankowców i urzędników sektora publicznego.

Zmiana opłaty startowej

Pula numerów startowych 34. Maratonu Warszawskiego wynosi 8 000. Należy jednak pamiętać, że otrzymanie miejsca startowego gwarantuje tylko dokonanie pełnej rejestracji – wypełnieniu elektornicznego formularza i uiszczenie opłaty startowej. Kolejność otrzymanych numerów zależy od daty dokonania wpłaty. Przypominamy, że wraz z końcem sierpnia zmienia się wysokość opłaty startowej. Do 31 sierpnia gwarantowana jest opłata podstawowa w wysokości 100 PLN. Natomiast zawodników, którzy nie zdążą się zapisać w tym terminie od 1 września będzie obowiązywać kwota 150 PLN.

Wszystkich chętnych do udziału w 34. Maratonie Warszawskim serdecznie zapraszamy do zapisów na stronie internetowej imprezy.

Powrót