Przechlewo po raz kolejny wzmocni cykl TRI TOUR. Czyli w sierpniu widzimy się ramach jednej imprezy – największej w Polsce serii zawodów triathlonowych.

Jubileuszowa edycja Prime Food Triathlon Przechlewo po raz kolejny dołącza wraz z imprezą Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno do cyklu Tri Tour 2017, tworzący tym samym z czterema pozostałymi zawodami największy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Przewidywana liczba zawodników cyklu to 15 000.

Punktujesz?

Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 będzie okazją do zdobycia podwójnej liczby punktów w cyklu, wystartowania w klubowych mistrzostwach cyklu, wygrania pakietu na Challenge Roth 2018 czy Prime Food Triathlon Przechlewo 2018.

TRI TOUR: Przechlewo – dystanse

Wielkie triathlonowe święto odbędzie się nad Jeziorem Końskie po raz piąty w historii. Zmagania indywidualne zostaną rozegrane na trzech dystansach:

  • 112,99 km (tzw. „połówce”) 28,25 km (czyli „sprincie”) – 26 sierpnia 2017 (sobota).
  • 56,5 km (tzw. „ćwiartce”) – 27 sierpnia 2017 (niedziela).
  • W drugim dniu odbędą się również zawody sztafet na dystansie 56,5 km.

Najlepsza impreza sezonu po raz piąty?

Zawody od pierwszej swojej edycji, kiedy to zostały obsypane nagrodami i wyróżnieniami (m.in. za najlepszy debiut), poprzez wszystkie dotychczasowe odsłony (z zeszłoroczną wybraną przez startujących za najlepszą imprezę roku, również w rankingu 4RUN) wyróżniają się perfekcyjną organizacją, rodzinną atmosferą oraz licznymi pozasportowymi atrakcjami, które co roku przyciągają do Przechlewa setki zawodników i kibiców.

Przechlewo ukoronowaniem cyklu TRI TOUR

To, co cechuje zawody w Przechlewie, to fakt, że oprócz zmagań sportowych zawodnicy i ich rodziny spotykają się z serdecznością lokalnych mieszkańców, z zaangażowanymi i oddanymi wolontariuszami, z niepowtarzalną atmosferą oraz z piękną  scenerią Kaszub. Tym lepiej dla zawodników, którzy na tegorocznej imprezie otrzymają podwójną liczbę punktów w rankingu Tri Tour, a co za tym idzie szansę na przechylenie szali zwycięstwa w całym cyklu.

– Triathlon Przechlewo to jedne z najlepiej ocenianych zawodów triathlonowych w Polsce – podkreśla Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport i organizator cyklu Tri Tour. – Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że impreza wzmocni cykl Tri Tour. W związku z tym faktem szykujemy ciekawe promocje, które odbędą się na naszych imprezach w Sierakowie, Charzykowach i Poznaniu, a będą związane ze startem w Przechlewie. Szykujemy też klubowe mistrzostwa cyklu Tri Tour właśnie na tej imprezie – dodaje.

Z myślą o kolejnym sezonie

Wyjątkowe promocje będą połączone z uruchomieniem zapisów na przyszły – 2018 sezon (to kolejna nowość, jaka wiązać się będzie z dołączeniem Przechlewa do cyklu Tri Tour). Wszystko to dzięki obecności doskonałej ekipy TRIpaka promującej sierpniową imprezę na pozostałych imprezach cyklu Tri Tour. Głośny doping i wyjątkowe promocje dla pasjonatów triathlonu powinny przypaść do gustu zarówno ludziom z żelaza, jak i kibicom.

– Tegorocznymi zawodami chcielibyśmy po raz kolejny w efektownym stylu zakończyć triathlonowy sezon i zachęcić wszystkich naszych Tribohaterów do zaplanowania kolejnego – zapowiada Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Ostatni weekend sierpnia będzie pełen wspaniałych wrażeń i to nie tylko ze względu na sportową rywalizację na najwyższym poziomie, ale również moc atrakcji dla rodzinnych i koleżeńskich TRIpak z okazji jubileuszowej odsłony imprezy. Każdy najmłodszy i dorosły Tribohater znajdzie w Przechlewie coś dla siebie – dodaje Paweł Nowak.

Triathlon Przechlewo: trasa

Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa oraz biegowa obejmą malownicze tereny gminy Przechlewo i okolic. Dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Przechlewo, oprócz sportowej rywalizacji organizator przygotował liczne pozasportowe atrakcje. W tym roku  5 zł od każdego wpisowego trafi też do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl oraz na fanpage’u „Triathlon Przechlewo” i na naszym portalu Facebook, ponieważ jesteśmy patronem medialnym cyklu.

A jak było rok temu w Przechlewie? Zobaczycie tutaj: klik