Przed mistrzostwami w Velenje

obrazek_news

W niedzielę, 11 grudnia, rozstrzygną się losy Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w słoweńskiej miejscowości Velenje. W gronie reprezentantów Polski znalazł się pilanin – Bartosz Kowalczyk.

Rywalizacja w grupie juniorów będzie nas z tego powodu interesować najbardziej.

Duży apetyt na medal mają, oprócz Bartka, także inni biegacze. Wśród nich jest z pewnością Portugalczyk Rui Pinto, który w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce. Wciąż jednak jest głodny sukcesu, jako że Portugalia nie ma jeszcze złota w kategorii juniorów.

Do zawodów pilnie przygotowywali się także Francuzi. W centrum zainteresowania komentatorów jest Romain Collenot-Spiriet, który w ubiegłym miesiącu zwyciężył w biegu juniorskim „Cross National Du Val De Marne”. Wśród faworytów zza naszej wschodniej granicy wymienia się dwóch utalentowanych Rosjan: Andreya Rusakova, szóstego podczas ubiegłorocznej imprezy oraz Ilgizara Safiulina – tegorocznego zwycięzcę biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas MEJ w Tallinie i aktualnego rekordzistę kraju na tym dystansie wśród juniorów. W mistrzostwach mogą też namieszać reprezentanci Turcji (Muhammet Emin Tan), Niemiec (Martin i Bastian Grau) oraz Brytyjczyk – Jonny Hay.

Do tegorocznych Przełajowych Mistrzostw Europy zgłoszono 113 zawodników, co pozwala wierzyć, że w dniu zawodów poprzedni rekord, wynoszący 107 biegaczy, zostanie pobity.

Gabriel Navarro, fantastyczny biegacz z Hiszpanii, wraca do zdrowia, ale na Słowenii nie wystąpi

W Velenje nie zobaczymy za to złotego medalisty z Tallina na dwóch najdłuższych dystansach – Gabriela Navarro. Hiszpana z cyklu przygotowań wytrąciło wirusowe zapalenie osierdzia, które przebył nieco ponad miesiąc temu.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych – Velenje 2011

Młodzieżowiec
Łukasz Oślizło (89) AZS-AWF Katowice

Juniorki
Paula Kopciewska (92) KS Podlasie Białystok
Paulina Mikiewicz (92) KS Podlasie Białystok
Paulina Furmańska (92) LKS Lubusz Słubice
Katarzyna Dulak (93) UKS Budowlani Nowy Sącz
Katarzyna Grzesik (93) SL WKS Zawisza Bydgoszcz
Martyna Adamczyk (92) STS Skarżysko-Kamienna

Juniorzy
Mateusz Maik (92) OŚ AZS Poznań
Bartosz Kowalczyk (92) KB 4Run TEAM Piła
Rafał Matuszczak (94) LLKS Osowa Sień
Andrzej Rogiewicz (93) LKS Zantyr Sztum
Bartłomiej Przedwojewski (93) MKS MOS Wrocław

Powrót