Przełaje na Staszycach!

obrazek_news

I Bieg przełajowy w pilskiej dzielnicy Staszyce rozpoczął drugą, po wakacyjnej przerwie, serię etapów Biegaj z Nami 2010. „Gotowi….start” rozbrzmiało o godzinie 11.00 w okolicach ulicy Cichej i grupa ok. 80 zawodnikow ruszyła na leśne ścieżki osiedla. Najszybciej dystans 5000 metrów pokonał Tomasz Radtka z Łobżenicy a jako drugi uplasował sie Dariusz Strugarek z Ujścia. Wśród kobiet tryumfowała Anna Skrzypczak.

Dzięki zaangażowaniu niestrudzonego Mariana Małeckiego, szefa Rady Osiedla Staszyce i głównego organizatora wrześniowego biegu, przygotowania do biegu przebiegły bardzo sprawnie, dopisało słońce i humory. To właśnie dzięki Panu Marianowi przełajowe zmagania, zaplanowane na trzecią sobotę września, miały również swojego patrona. Za zgodą rodziny ustalono, że będzie nim Jerzy Adamski, znakomity bokser, wywodzący się właśnie z pilskich Staszyc.

Mało kto dziś wie, że Adamski, który pierwsze kroki w sporcie stawiał w klubie „Polonia” Piła, to srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich. Ten ogromny sukces osiągnął w 1960 roku w Rzymie, już jako reprezentant Bydgoszczy, do której przeprowadził się, aby dalej rozwijać swój nieprzeciętny talent. W szczytowej formie sięgnął także po złoto i brąz w Mistrzostwach Europy. Ponadto wywalczył sześć tytułów mistrza Polski w wadze piórkowej i koguciej. Jerzy Adamski zmarł w 2002 roku.

Kolejne nadchodzące biegi w cyklu Grand Prix Powiatu Pilskiego to siódmy etap, który rozegrany zostanie w Miasteczku Krajeńskim 24 września w piątek oraz kolejny – w Ujściu – 16 października (sobota).

Tekst: 4Run, www.powiatpila.pl

Foto: Emilia Mochort, Piotr Sikorski