Przygotowania do MŚ w przełajach nabierają tempa!

obrazek_news

Znamy już oficjalne logo mistrzostw świata w biegach przełajowych, które odbędą się 24 marca 2013 r. w Bydgoszczy. Zaawansowanie prac poprzedzających imprezę sprawdzili na miejscu przedstawiciele IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych)

Mimo że impreza odbędzie się za niespełna rok, Bydgoszcz jest już do niej bardzo dobrze przygotowana, co potwierdził Paul Hardy, przedstawiciel IAAF. – Przyszłoroczne mistrzostwa będą czwartą lekkoatletyczną imprezą tej rangi w Bydgoszczy. Doświadczenie waszego miasta w organizacji takich wydarzeń jest ogromne – podkreślił Hardy. – Mistrzostwa w przełajach odbyły się w Bydgoszczy dwa lata temu i dziś możemy już tylko poprawić pewne szczegóły organizacyjne – dodał.
Nie oznacza to jednak, że Bydgoszcz nie zaskoczy niczym uczestników przyszłorocznych mistrzostw. – Zgodnie z nowymi zaleceniami IAAF, przy organizacji imprez przełajowych chcemy wrócić do korzeni, czyli zadbać o urozmaicenie trasy – zaznaczył delegat techniczny Carlos Cardoso. – Myślęcinek to świetne miejsce do tego typu biegów. Trasa będzie obfitowała w naturalne przeszkody: wzniesienia czy pagórki. Będzie trudniejsza dla zawodników, ale z pewnością bardziej widowiskowa dla kibiców i kamer telewizyjnych śledzących zmagania biegaczy – dodał.

Trasa nie zostanie przygotowana tylko na to jednorazowe wydarzenie. – Chcemy, aby dzień po mistrzostwach w Myślęcinku odbył się bieg przełajowy dla amatorów z całej Polski – wyjaśnił zastępca prezydenta Bydgoszczy Sebastian Chmara. – W przyszłości planujemy tę mistrzowską trasę specjalnie oznakować, aby każdy biegacz mógł przetestować na niej swoje możliwości.
Podczas wizyty przedstawicieli IAAF w Bydgoszczy zaprezentowano oficjalne logo przyszłorocznych mistrzostw. – Zostało ono wybrane w drodze konkursu, jednak musiało spełnić szereg wymogów, jakie stawia przed tego typu znakami graficznymi IAAF – powiedział Krzysztof Wolsztyński, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – W logo zawarto sylwetkę biegacza na tle charakterystycznych dla Bydgoszczy spichrzy i zieleni nawiązującej do Myślęcinka, w którym odbędą się zawody – dodał.

Źródło: http://www.bydgoszcz.pl/

Powrót