Rekord na 24. Półmaratonie w Pile?

obrazek_news

Rekord na 24. Półmaratonie w Pile?

Na listach startowych Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się 7 września 2014 znajduje się prawie 2600 zawodników. Jeżeli dotychczasowe tempo zapisów się utrzyma, tegoroczna edycja tego biegu pod względem frekwencji będzie rekordowa. Na wysokie zainteresowanie biegaczy startem w Pile wpływa bogata, ponad dwudziestoletnia historia tej imprezy, profil trasy sprzyjający szybkiemu bieganiu oraz termin zawodów – na 3 tygodnie przed 36. Maratonem Warszawskim oraz 41. Berlin Marathon. W Pile spodziewani są również czołowi polscy zawodnicy, którzy powalczą o tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie.

Zgłoszenia do startu w 24. Półmaratonie w Pile potrwają jeszcze ponad miesiąc. Aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 2 600 zawodników z kraju i z zagranicy tj. o około 500 biegaczy więcej, niż przed rokiem o tej samej porze. Wśród zapisanych obecnie dominują mieszkańcy Poznania, Piły, Bydgoszczy i Warszawy. Kobiety stanowią jedną czwartą dotychczas zarejestrowanych uczestników.

Dużym atutem pilskiej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych jest płaska trasa pozwalająca osiągać dobre wyniki. Dlatego wielu biegaczy przyjeżdża do Piły, aby poprawić swoje rekordy życiowe na dystansie 21,097 km. Trasa posiada atest IAAF/AIMS oraz PZLA.

Ponadto impreza od wielu lat należy do rodziny biegów AIMS, która skupia 350 największych biegów ulicznych z prawie 100 krajów. Bieg posiada m.in. rangę Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet oraz Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.  Aktualnym mistrzem kraju w na dystansie półmaratonu jest Marcin Błaziński, który przed rokiem w Pile pokonał 21,097km w czasie 01:05:04. 

Półmaraton w Pile wyróżnia się spośród innych imprez biegowych w kraju również medalami wręczanymi zawodnikom, którzy docierają do mety. Od 2006 roku zawierają one podobizny polskich biegaczy, którzy wpłynęli na rozwój biegania. W ten sposób organizatorzy półmaratonu przypominają sylwetki i kariery znanych polskich biegaczy długodystansowych. O tym, czyja podobizna znajdzie się na medalu tegorocznej edycji Półmaratonu w Pile dowiemy się już wkrótce.  

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/