Piękna 10tka i bieganie w najlepszym wydaniu. Już 15 lipca 2017 r. do Przechlewa zawita 200 pasjonatów biegania z całego regionu. To wszystko za sprawą RUNdy Przechlewskiej – biegu organizowanego przez ZKS Contra, ekipę #TRIpaka Przechlewo i gminę Przechlewo. Większość 10-kilometrowej trasy zawodów powiedzie drogami polnymi i leśnymi. Każdy zawodnik będzie mógł nie tylko sprawdzić swoją sportową formę, ale też nacieszyć oko pięknymi widokami i po prostu dobrze się bawić. Zapisy wciąż trwają!

Przechlewo: Zbliża się wyjątkowa RUNda po malowniczej okolicy

Start RUNdy Przechlewskiej odbywającej się przy okazji Dni Przechlewa zaplanowano na godz. 12:00 (teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie). W zmaganiach będzie mógł uczestniczyć każdy, kto ukończył 16 lat i opłacił wpisowe (40 zł). Do tej pory na liście startowej zameldowało się ponad  100 uczestników. Pozostało więc jeszcze trochę wolnych miejsc.

Raj dla biegaczy

– Do zorganizowania RUNdy Przechlewskiej zainspirowało nas m.in. piękno naszego regionu. W Przechlewie i okolicach jest mnóstwo malowniczych tras biegowych, które warto znać – mówi Agnieszka Kwietniewska, współorganizatorka RUNdy Przechlewskiej, zawodniczka ekipy ZKS Contra i  ekipy #TRIpaka Przechlewo. – Widzimy również, że w naszej najbliższej okolicy zainteresowanie aktywnością fizyczną jest ogromne, co potwierdza odbywający się tu od 5 lat Triathlon Przechlewo. Trasa RUNdy będzie się różniła od triathlonowej, co pozwoli poznać uczestnikom inne biegowe zakątki  – dodaje.

Na mecie na każdy uczestnik otrzyma wyjątkowy medal. Nie zabraknie też okazji do koleżeńskich rozmów.

– Medal będzie miał kształt obrysu gminy Przechlewo. To nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale też podkreślenie charakteru imprezy – mówi Dariusz Szopiński, Inspektor ds. Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Gminy Przechlewo. – Mamy wspaniałe warunki przyrodnicze, infrastrukturę, a także dużą grupę lokalnych biegowych zapaleńców. To wszystko co potrzebne, żeby Przechlewo oficjalnie stało się biegową stolicą naszego regionu. Organizując RUNdę Przechlewską chcemy to uczynić, zachęcając do aktywności sportowej jak największą liczbę mieszkańców. Zapraszamy nie tylko do startowania, ale też kibicowania zawodnikom – dodaje.

Mistrzowskie zmagania

Najważniejsze informacje na temat RUNdy Przechlewskiej można znaleźć na jej stronie www (http://www.rundaprzechlewska.pl). Ekipa #TRIpaka Przechlewo zaprasza też wszystkich na treningi trasą RUNdy, które startują w każdy czwartek o godz. 20:15 od stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie: – Do naszej biegowej ekipy może przyłączyć się każdy, kto potrzebuje motywacji, chce przygotować się do startu lub po prostu dobrze się bawić. Treningi mają charakter koleżeński – każdy może wziąć w nich udział – zapraszają Tribohaterzy Agnieszka Kwietniewska i Dariusz Szopiński.

RUNda Przechlewska odbędzie się po raz pierwszy w historii, ale organizatorzy zapowiadają, że to przedsmak dalszych sportowych emocji. Równolegle w Przechlewie trwają zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017, a także klubowe mistrzostwa cyklu Tri Tour (rozgrywane w czasie triathlonowej imprezy, dedykowane zawodnikom z klubów, towarzystw, stowarzyszeń i zrzeszeń sportowych). Rejestracja na piątą edycję imprezy odbywającą się w dniach 26-27 sierpnia 2017 potrwa do 18 sierpnia 2017.