Runmageddon: 4 tony lodu na trasie!

obrazek_news

Biegowe piekło w Trójmieście, 12 km, 70 wyniszczających przeszkód i żywa przeszkoda, która zmiecie Cię z trasy – drużyna Rugby 

W najbliższą sobotę, 6 września w Sopocie odbędą się kolejne zawody pod szyldem Runmageddonu. Organizatorzy przygotowali wersję Classic, a to oznacza, że blisko 900 zgłoszonych zawodników stawi czoła 70 przeszkodom rozstawionym na 12km trasie.  Będzie to zdecydowanie najtrudniejsza z dotychczasowych edycji Runmageddonu. O rozmachu imprezy świadczy fakt, że w ciągu 3 godzin trwania zawodów organizatorzy na jedną przeszkodę lodową zużyją 4 tony lodu!

Runmageddon Classic, który zostanie rozegrany już 6 września na terenie Hipodromu w Sopocie, w okolicach Ergo Areny, oraz na plaży na granicy Gdańska i Sopotu, będzie najcięższą z dotychczasowych rozegranych już edycji.

Podczas sopockich zawodów organizatorzy Runmageddonu wydłużyli dystans do 12 km, na którym zdołali zmieścić 70 różnych przeszkód. Z prostego wyliczenia wynika, że zawodnicy będą zmuszeni walczyć z przeszkodą średnio co 172 metry. Taka liczba przeszkód oraz ich zagęszczenie na 12 kilometrowej trasie nie jest spotykana na żadnym innym biegu przeszkodowym na świecie!

Blisko 900 zawodników startujących w Runmageddonie Classic zmierzy się m.in. z wysokimi ścianami, okopami, pionowymi i skośnymi siatkami i przenoszeniem ciężarów. Uczestnicy będą brnąć po pas w morskiej wodzie, czołgać się w piachu na plaży oraz przewracać wielkie opony od traktorów. Na trasie tego morderczego biegu znajdzie się również specjalna przeszkoda – niespodzianka od sopockiego Hipodromu.

„Na każdą edycję Runmageddonu staramy się przygotować nowe i jeszcze ciekawsze przeszkody, aby nikt ze startujących w kolejnych zawodach nie mógł narzekać na nudę.  Fanów biegów ekstremalnych czeka niezwykłe doświadczenie, gdyż udało nam się stworzyć w Sopocie najbardziej wymagający tor przeszkód spośród wszystkich biegów z przeszkodami na świecie! Wsłuchujemy się również w głosy uczestników Runmageddonu i dzięki ich sugestiom, w Sopocie zorganizujemy na trasie punkt nawadniania.

Sopot

Aby skorzystać z niego podczas biegu, trzeba będzie oczywiście ponieść Runmageddonową zapłatę, czyli pokonać dodatkowe metry toru oraz podjąć dodatkowe wyzwanie. Podczas ostatniej edycji naszego biegu furorę zrobiła lodowa przeszkoda, a więc pojawi się ona także w Sopocie. Do tego celu zgromadziliśmy już 4 tony lodu, który wykorzystamy podczas 3 godzin trwania Runmageddonu Classic.” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu. 

W czasie biegu, na uczestników będzie czekała prawdziwie żywa przeszkoda. Zaporę nie do przebycia postarają się stworzyć zawodnicy Ogniwa Sopot. Spotkanie na trasie biegu z dziewięciokrotnymi Mistrzami Polski w Rugby, z pewnością nie będzie należało do najprzyjemniejszych.