Niech nie zwiedzie Was szum morza: ekstremalny bieg z przeszkodami wylądował na gdyńskich plażach.

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (3)

Desant esktremalnego Runmageddonu na gdyńskie plaże w Babich Dołach

Piękna pogoda, piaszczysta plaża, szum morza i…. ekstremalny Runmageddon. W takich okolicznościach przyrody 2500 zawodników na gdyńskich plażach w weekend rywalizowało na kolejnej edycji najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Polsce: Runmageddonu Gdynia 2106/ Organizatorzy przygotowali trasę w formule Rekrut, czyli dystans 6 kilometrów usianych ponad 30 przeszkodami. Jedną wielką przeszkodą był zresztą sam teren zawodów.

Runmageddon Gdynia (Rekrut) wideo, film:

Start z wody

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (5)

Start w wodzie, bieg po piachu, wspinaczka na gęsto zarośnięte klify, z takimi przeciwnościami musieli sobie radzić uczestnicy gdyńskiej edycji Runmageddonu. Walkę z przeszkodami w atmosferze świetnej zabawy stoczyło również ponad 400 dzieci, które uczestniczyły w zawodach Runmageddon KIDS.

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (6)

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (8)

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (7)

A na dorosłą, 6 kilometrową trasę zawodnicy ruszali stojąc w morzu, aby po chwili biec przez piaszczystą plażę. Następnie oblepieni piaskiem musieli się przedzierać przez gęste zarośla, aby dotrzeć do wysokich klifów. Potem było już tylko trudniej. Strome podbiegi i wcale nie łatwiejsze zbiegi, a po drodze przecież jeszcze cała masa wymyślnych i wymagających przeszkód. Zasieki, ciężkie worki z piaskiem, dźwiganie opon do których nieustannie wlewała się woda, dodatkowo utrudniając i tak niełatwą przeprawę. Prawdziwym wyzwaniem była ponad 4 metrowa ściana, której nie sposób było pokonać samodzielnie. Na zmęczonych fizycznym wysiłkiem zawodników czekała także przeszkoda mentalna, której przebycie wymagało znajomości alfabetu Morse’a.

Najtrudniejszy rekrut w Polsce?

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (1)

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (4)

„Startowałam już w kilku edycjach Runmageddonu, m.in. w Warszawie, Myślenicach czy Zabrzu. Każdy z tych biegów był inny, każda z tych edycji miała swój niepowtarzalny, regionalny charakter. W Zabrzu były kopalniane hałdy, w Myślenicach góry i rwące strumienie, w Gdyni czuło się morską naturę imprezy. Nigdzie indziej nie spotkałam takiej ilości wody na trasie biegu. Wybór plaży w Babich Dołach na organizację kolejnej edycji Runmageddonu był strzałem w dziesiątkę! I nie dość, że możemy rywalizować na fajnych trasach, to dodatkowo przy okazji startów w Runmageddonie zwiedzamy piękne rejony naszego kraju.” – powiedziała Emilia Brzezińska, zawodniczka z Warszawy.

Runmageddon Gdynia 2016 wyniki:

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (11)

Zwycięzcą pierwszej morskiej edycji Runmageddonu okazał się Przemysław Madejski z Białogardu, który 6 kilometrową trasę biegu pokonał w czasie 00:48:05. Najszybszą kobietą była przedstawicielka gospodarzy, Jagoda Szwarc z Gdyni, która mecie zameldowała się po 01:01:07. Gospodarze święcili triumfy również w klasyfikacji drużynowej, gdzie ekipy z Pomorza zajęły całe podium. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „EbroGym”, po drugie miejsce sięgnęła ekipa  „BigYellowFoot Adventure Team”, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół „Forma Kartuzy Team”.

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (10)

„To były dwa dni świetnej zabawy na plaży w Babich Dołach! Uczestnicy przeżyli wspaniałe emocje oraz pokonali własne lęki i słabości. Mieli oni okazję po raz pierwszy pokonywać trasę z przeszkodami zlokalizowaną nad naszym pięknym morzem. Runmageddon to bieg dla wszystkich pokoleń. Serdecznie gratuluję 65-letniemu zawodnikowi, który pokonując wymagającą trasę Runmageddonu Rekrut udowodnił, że niemożliwe nie istnieje! Z kolei ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się specjalnie przygotowany dla nich  bieg w formule Runmageddon KIDS. Przez dwa dni w fantastycznej atmosferze rywalizowało ponad 400 dzieciaków! Cieszymy się, że udało nam się odciągnąć ich od komputerów i pokazać inną, aktywniejszą formę spędzenia wolnego czasu.” – powiedział Krzysztof Żmijewski, dyrektor Runmageddonu Gdynia.

Runmageddon ponownie w Gdyni jeszcze w tym roku

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (9)

Runmageddon Rekrut Gdynia 2016, relacja zdjęcia (2)

Runmageddon powróci do Gdyni już we wrześniu. Wtedy rozegrane zostaną dwie edycje tego ekstremalnego biegu – 12 kilometrowy Runmageddon Classic oraz o połowę krótszy, ale za to zorganizowany w ciemnościach Nocny Runmageddon Rekrut.

Są bunkry…?

Runmageddon-w-twierdzy-modlin 2016

Kolejne biegowe piekło… w największej twierdzy w Polsce. Redakcja 4RUN zniszczy się pod Warszawą, gdzie 4 czerwca na terenach Twierdzy Modlin! rozegrany zostanie bieg w formule Classic oraz Nocny Rekrut. Zapisy na stronie www.runmageddon.pl Runmageddon-w-twierdzy-modlin

A my dostarczymy Wam solidną dawkę informacji z tego niesamowite miejsce. I damy znać czy „są bunkry”. 🙂