Ruszają zapisy do tegorocznej Nocnej Ściemy!

obrazek_news

Przed nami jeszcze 140 dni z czasem letnim. Później cofniemy zegarki o godzinę, aby powrócić do czasu zimowego. Ta niezywkła noc, w której „zyskujemy” dodatkową godzinę juz po raz drugi będzie świadkiem ciekawego biegowego wydarzenia! Juz od dziś można zgłaszać swoją chęć wzięcia udziału w imprezie!

Na czym polega trik?

Start do Nocnej Ściemy następuje punktualnie o godzinie 2 w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. W przypadku półmaratonu okazuje się, że możemy być na mecie tuż po drugiej, maraton z kolei może zostać ukończony jeszcze przed czwartą. Tym samym wynik lepszy od rekordu świata jest jak najbardziej realny.

W 2011 roku w maratonie sztuki tej dokonały cztery osoby. Różnica czasu pomiędzy startem, a czasem minięcia mety była mniejsza od dwóch godzin!

W biegu na dystansie półmaratonu (21.097km) rekordem spoza granic realności popisał się jego zwycięzca, który z prostego przeliczenia różnic pomiędzy startem a metą, przekroczył linię mety już po 8 minutach 30 sekundach!

Kilka słów o nagrodach

Oprócz udziału i dobrego wyniku, który sam w sobie jest dla wielu dostateczną gratyfikacją, organizatorzy przygotowują wiele niespodzianek. Wśród nich:

1. Kino – seans w świetnym kinie „Kryterium”…
2. Godzina mniej w wyniku – no tak, nie może być inaczej
3. Medale – jedyne takie, i żaden się nie powtórzy… gratka dla kolekcjonerów – znowu będzie oryginalnie i inaczej!
4. Dyplomy – stylowe, na pamiątkę, dla pamięci 🙂
5. Makaron Party – pychota i wybór różnych wariantów, również dla wegetarian (uczestnicy półmaratonu i osoby towarzyszące za niewielką opłatą w miejscu posiłku)
6. Koszulka techniczna (oddychająca) dla maratonistów, bawełniana – pamiątkowa dla połówkowiczów

Będą też oczywiście nagrody dla najlepszych, w  tym także dla drużyn. A więc jest o co walczyć!

REGULAMIN

ZAPISY