Ruszyły zapisy na Maraton w Łodzi

obrazek_news

Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet w Łodzi: zapisy od 1 października.

Jubileuszowa, 35. edycja Mistrzostw Polski w maratonie kobiet odbędzie się 19 kwietnia w ramach DOZ Maratonu Łódź 2015. Po certyfikacie IAAF Bronze Label Road Race, to kolejne wyróżnienie dla organizatorów łódzkiej imprezy. Razem z maratończykami kolejny raz wystartują uczestnicy biegu ALE 10k run.

DOZ Maraton Łódź, pomimo krótkiej historii jest doceniany nie tylko przez biegaczy, ale również międzynarodową i Polską federację lekkoatletyczną – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź.

– W ubiegłym roku jako pierwszy bieg w Polsce otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat IAAF Bronze Label Road Race. W 2015 roku będziemy gospodarzem Mistrzostw Polski w maratonie kobiet. Takie wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych, jakie obowiązują na naszych zawodach – dodaje Drelich.

Jednym z powodów, dla których najszybsze polskie biegaczki powalczą o krajowy czempionat w Łodzi jest wysoki poziom sportowy łódzkiego maratonu. Od dwóch lat może poszczycić się najlepszymi wynikami w konkurencji kobiet w Polsce. W 2013 roku, Karolinie Jarzyńskiej zabrakło zaledwie 37 sekund do pobicia rekordu Polski, należącego od 2001 roku do Małgorzaty Sobańskiej. Karolina jest też jedną z kandydatek do zwycięstwa w 2015 roku. Swój udział w maratonie zapowiedziała zaraz po przekroczeniu linii mety tegorocznego maratonu. 

ZAPISY

Zapisy do DOZ Maratonu Łódź oraz biegu towarzyszącego ALE 10k run ruszają 1 października na stronie www.lodzmaraton.pl. W 2014 roku, w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie i ALE 10k run wystartowało łącznie ponad 4200 biegaczy.

Powrót