Samsung Irena Women’s Run 2015: relacja, zdjęcia

obrazek_news

Hasło przewodnie biegu? „Wszystkie razem”. Wokół Łazienek Królewskich ruszył największy kobiecy bieg w Polsce. Wygrała Iwona Lewandowska: GALERIA

28 czerwca na warszawskiej Agrykoli kilka tysięcy kobiet wystartowało w największym biegu kobiet w Polsce „Samsung Irena Women’s Run”. W tym roku 5-kilometrową trasę wokół Łazienek Królewskich pokonało około 3 tysiące uczestniczek, w tym również kobiety z niepełnosprawnością.

„Samsung Irena Women’s Run” to wydarzenie, które na stałe zagościło już w kalendarzu warszawskich imprez sportowych. Bieg odbywa się pod honorowym patronatem wielokrotnej medalistki olimpijskiej i jednej z największych gwiazd polskiej lekkiej atletyki – Ireny Szewińskiej i promuje zdrowy i aktywny styl życia oraz równość w sporcie„Biegniemy wspólnie w duchu radości i zdrowej rywalizacji, niezależnie od wieku i poziomu aktywności sportowej” – powiedziała patronka biegu.  

W tym roku w biegu wystartowały również kobiety z niepełnosprawnością. Do 6. edycji „Samsung Irena Women’s Run” organizatorzy imprezy zaprosili podopiecznych stowarzyszenia „Integracja”, działającego na rzecz osób niepełnosprawnych oraz fundacji „Jedyna Taka”, której działania skupione są przede wszystkim na niepełnosprawności kobiet.

Zawodniczki tradycyjnie pokonały 5-kilometrową trasę, posiadającą atest PZLA i IAAF, wytyczoną wokół Łazienek Królewskich. Wygrała polska lekkoatletka Iwona Lewandowska.

Zobaczcie sukcesy Iwony Lewandowskiej: KLIKNIJ

Bieg poprzedziły zajęcia z zumby oraz rozgrzewka dla uczestniczek. Mamy biorące udział w imprezie, wspólnie ze swoimi pociechami, mogły odwiedzić kino 5D, bogatą w atrakcje strefę dzieci lub strefę „Mistrzów Kodowania”, w której najmłodsi, pod okiem wykwalifikowanych trenerów, uczyli się kodowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch. Na czas imprezy stworzona została również specjalna strefa relaksu, w której uczestniczki będą mogły odpocząć po wysiłku na wygodnych leżakach i zregenerować się podczas masażu.

„Jako ogólnoświatowy partner Paraigrzysk Olimpijskich od wielu lat działamy na rzecz osób niepełnosprawnych. W naszej kampanii »Sport doesn’t care who you are« pokazywaliśmy, że sport nie dzieli ludzi na pełno- i niepełnosprawnych. Uczestniczki tegorocznej edycji  biegu udowadniają, że te słowa nie są tylko pustym sloganem – mówi Blanka Fijołek z Samsung Polska.

Najbardziej kobiecy bieg w stolicy poprowadził znany komentator sportowy – Przemysław Babiarz.

fot. Samsung Irena Women’s Run: Bartosz Rymkiewiecz

Powrót