Amerykańska marka biegowa Scott oficjalnie pojawiła się na polskim rynku. Buty Scott celują przede wszystkim w fanów biegów górskich i terenowych. Jakie są ich pierwsze „polskie” kroki?

Marka Scott pojawiła się na rynku ponad 50 lat temu. W 1958 roku Ed Scott utalentowany inżynier i narciarz stworzył pierwsze kije narciarskie z lekkiego aluminium. Ale nas interesuje bieganie, w które Amerykanie zainwestowali w 2006 roku. Zbierając swoje górskie i terenowe doświadczenie z innych sportów (narty, rowery) postawili przede wszystkim na biegaczy, którzy lubią zboczyć z asfaltowego szlaku. Przez dziesiątki lat pracowali nad motoryką ludzkiego ruchu, zbierając doświadczenia z najbardziej ekstremalnych sportów. To pozwoliło wypracować kompletną gamę butów biegowych. Od tych z membraną z Gore-Texu, w najtrudniejsze warunki, przez lekkie buty górskie, aż po zapewniające wsparcie, pozwalające walczyć o doskonałe wyniki na płaskim terenie. Przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności i amortyzacji.

Scott Running w Polsce

Teraz oferta butów do biegania marki Scott jest dostępna na polskim rynku. Biegacze zafascynowani biegami górskimi i terenowymi na pewno znajdą w niej coś dla siebie. Oficjalny slogan, którym się reklamują to „No Shortcuts”. O tym ile jest prawdy w omijaniu drogi na skróty miało okazję przekonać się już kilku biegaczy z Polski.

Ilya Markov

Mistrz świata (1999) i Europy (1998) w chodzie na 20 km. W 1996 zdobył w tej konkurencji wicemistrzostwo olimpijskie, a w 2001 – wicemistrzostwo świata. W czasie treningów wybiera model Scott T2 Kinabalu – but terenowy z wodoodporną membraną o nazwie Hydroshield.

Scott biegnie na ukraiński Majdan

Biegacze z Polski (Wild for The Run) wybrali się na solidarny bieg z Ukraińcami. Z Warszawy na kijowski Majdan, dotarli w butach Scott. Dlaczego?

„Na szlaku, poza asfaltem są to buty wymarzone: lekkie, dające jednocześnie potrzebną przyczepność przy biegu po opadającej ziemi, przeskakiwaniu nad korzeniami czy lianami. I właśnie w takich warunkach sprawdzają się one najlepiej. Trochę błota, lodu, śniegu, leśne ścieżki i pagórki czy ulewny deszcz,  to żywioł dla tych butów.”

Które buty do biegania zabierasz na wyjazdy?

Anna Janiszewska, profesjonalna trenerka fitnessu, w listopadzie sprawdziła modele Scott: T2 Palani i Scott eRide AF Support.  W naszej części Europy to czas niepogody. Jest coraz zimniej, bardziej deszczowo, a krótkie dni dają się we znaki. Dla niej to znak, że trzeba uciekać. Już drugi rok z rzędu na przełomie listopada i grudnia wyjechała ze swoim partnerem naładować akumulatory, wygrzać stare kontuzje i przy okazji, choć trochę wydłużyć okres dobrej pogody. Kierunek – Azja. Kraj uśmiechu, fantastycznego jedzenia i pięknej przyrody. Partner biegowo-treningowy, który trafił do wakacyjnej walizki to dwa wspomniane wyżej modele marki Scott.

Gdzie kupić buty do biegania marki Scott?

Oficjalnie na polskim rynku są dostępne u dystrybutora: scott-sport

My ze swojej strony sprawdzimy nowości nadchodzące w sezonie 2016, aby przekazać Wam opinię. A Wy już możecie przekonać się na ile obietnice i doświadczenie producenta, pokrywają się z rzeczywistością.

Krótka historia marki Scott: ponad 50 lat doświadczenia

Scott pojawił się na rynku ponad 50 lat temu. W 1958 roku Ed Scott utalentowany inżynier i narciarz stworzył pierwsze kije narciarskie z lekkiego aluminium. Była to prawdziwa rewolucja, podczas której narodziła się marka Scott. Marka, która z każdym rokiem udowadnia, że trzyma się tradycji i związanej z nią innowacyjności. Czerpiąc ze swoich bogatych doświadczeń w 2006 roku Scott skupił się biegaczach. Wszystko zaczęło się od stworzenia laboratorium i grupy badawczej w amerykańskim Portland w Stanie Oregon. Tam powstała pierwsza linia zaawansowanych technicznie butów do biegania dla kobiet i mężczyzn.  Doskonale zaprojektowana, czerpiąca pełnymi garściami z bogatych doświadczeń firmy, kolekcja biegowa jest wybierana przez najlepszych atletów świata, jako sprzęt pierwszego wyboru. Scott z dumą zaopatruje również całe teamy, w tym jest oficjalnym partnerem Skyrunner® World Series, najbardziej wymagającej i prestiżowej serii górskiej świata.  W gamie produktów znajdziecie nie tylko trailowe modele, ale również te zapewniające wsparcie, pozwalające walczyć o doskonałe wyniki na płaskim terenie przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności i amortyzacji. W których firma jest ekspertem mając zgłębioną motorykę ruchu na najwyższym poziomie, co udowadnia w innych dyscyplinach sportu.