Skład reprezentacji Polski na ME w Helsinkach

obrazek_news

Już jutro w stolicy Finlandii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.Emocji będzie z pewnością sporo, jednakże ta impreza stanowi zaledwie wstęp do najważniejszych w tym roku zawodów – Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Z uwagi na bliskość Igrzysk podczas ME nie zostaną rozegrane konkurencje: chód sportowy oraz maraton.

A oto skład reprezentacji Polski na ME:

M Ę Ż C Z Y Ź N I

100 m, 4×100 m
Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław)
Jakub Adamski (OŚ AZS Poznań)

200 m, 4×100
Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)

400 m, 4×400 m
Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk)
Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)
Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

800 m
Szymon Krawczyk (AZS AWF Wrocław)

1500 m
Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław)
Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)
Krzysztof Żebrowski (UOLKA Ostrów Mazowiecka)

110 m ppł
Artur Noga (Warszawianka)
Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

400 m ppł
Marek Plawgo (Warszawianka)

3000 m z przeszkodami
Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok)
Łukasz Oślizło (AZS AWF Katowice)
Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

w dal
Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce)
Marcin Starzak (AZS-AWF Biała Podlaska)

trójskok
Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki)

wzwyż
Szymon Kiecana (KS Agros Zamość)

tyczka
Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin)

dysk
Robert Urbanek (MKLA Łęczyca)
Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska)

oszczep
Paweł Rakoczy (AZS AWFiS Gdańsk)
Bartosz Osewski (AZS AWFiS Gdańsk)
Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk)

kula
Damian Kusiak (AZS AWF Biała Podlaska)

młot
Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

4×100 m
Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań)
Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)

4×400 m
Kamil Budziejewski (AZS Łódź)
Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)
Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

Appy – maskotka Mistrzostw Europy w Helsinkach

K O B I E T Y

100 m, 4×100 m
Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław)

200 m, 4×100 m
Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

400 m, 4×400 m
Agata Bednarek (AZS Łódź)
Justyna Święty (AZS AWF Katowice)
Magdalena Gorzkowska (TS AKS Chorzów)

800 m
Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa)

1500 m
Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)
Lidia Chojecka (MKS Pogoń Siedlce)

400 m ppł, 4×400 m
Tina Matusińska (AZS AWF Katowice)

3000 m z przeszkodami
Matylda Szlęzak (AZS AWF Kraków)

w dal
Teresa Dobija (AZS Łódź)
Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo)

młot
Anita Włodarczyk (Skra Warszawa)

dysk
Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)

tyczka
Monika Pyrek (OSOT Szczecin)

wzwyż/wielobój
Izabela Mikołajczyk (WKS Śląsk Wrocław)

kula
Paulina Guba (OKS Start Otwock)

4×100 m
Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)
Marta Jeschke (SKLA Sopot)
Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań)

4×400 m
Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)
Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Powrót