Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Pekinie 2015

obrazek_news

Biało-czerwona reprezentacja na rozpoczynające się 22 sierpnia w Pekinie 15. IAAF Mistrzostwa Świata liczy 50 lekkoatletów. Poznajcie skład.

Stadion w Bejing

Szanse na medalową pozycję mają w Chińskiej Republice Ludowej także nasi mistrzowie 800 metrów – Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.  Mocnym punktem polskiej ekipy będzie blok rzutów z rekordzistką świata Anitą Włodarczyk na czele. W Pekinie wystartuje broniący tytułu mistrzowskiego aktualny lider światowych tabel w rzucie młotem Paweł Fajdek, który w Szczecinie uzyskał znakomity rezultat 83.93 i poprawił własny rekord Polski. Im bliżej mistrzostw globu tym dalej rzuca dyskobol Piotr Małachowski – w ślad za nim podąża drugi nasz znakomity miotacz Robert Urbanek. W skoku wzwyż reprezentować nas będzie halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko.

Pełny skład polskiego zespołu na 15. IAAF Mistrzostwa Świata prezentujemy poniżej.  

Marta Jeschke

bieg na 200 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

SKLA Sopot

23.27

23.19

Anna Kiełbasińska

bieg na 200 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS-AWF Warszawa

22.94

22.94

Iga Baumgart

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

BKS Bydgoszcz

52.13

52.13

Małgorzata Hołub

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KL Bałtyk Koszalin

51.93

51.84

Patrycja Wyciszkiewicz

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

SL Olimpia Poznań

51.62

51.62

Joanna Jóźwik

bieg na 800 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

AZS-AWF Warszawa

2:00.09

1:59.63

Angelika Cichocka

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

SKLA Sopot

2:00.39
4:03.06

2:00.20
4:03.06

Sofia Ennaoui

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

LKS Lubusz Słubice

2:00.57
4:04.26

2:00.57
4:04.26

Renata Pliś

bieg na 1500 metrów

MKL Maraton Świnoujście

4:04.74

4:03.50

Karolina Kołeczek

bieg na 100 metrów przez płotki

MUKS Wisła Junior Sandomierz

12.87w

12.87w

Joanna Linkiewicz

bieg na 400 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław

55.62

55.62

Agnieszka Dygacz

chód na 20 kilometrów

AZS AWF Katowice

1:30:38

1:28:58

Kamila Lićwinko

skok wzwyż

KS Podlasie Białystok

2.02i

2.02i

Paulina Guba

pchnięcie kulą

OKS Start Otwock

17.94

17.94

Malwina Kopron

rzut młotem

OŚ AZS Poznań

71.27

71.27

Joanna Fiodorow

rzut młotem

OŚ AZS Poznań

72.67

74.39

Anita Włodarczyk

rzut młotem

RKS Skra Warszawa

81.08

81.08

Maria Andrejczyk

rzut oszczepem

LUKS Hańcza Suwałki

62.11

62.11

Karolina Tymińska

siedmiobój

SKLA Sopot

6174 pkt.

6544 pkt.

Agata Forkasiewicz

sztafeta 4 x 100 metrów

KS AZS AWF Wrocław

Weronika Wedler

sztafeta 4 x 100 metrów

KS AZS AWF Wrocław

Martyna Dąbrowska

sztafeta 4 x 400 metrów

UKS 19 Bojary Białystok

Justyna Święty

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS AWF Katowice

Karol Zalewski

bieg na 200 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

20.45

20.41

Artur Kuciapski

bieg na 800 metrów

AZS-AWF Warszawa

1:45.21

1:44.89

Adam Kszczot

bieg na 800 metrów

RKS Łódź

1:43.45

1:43.30

Marcin Lewandowski

bieg na 800 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

1:43.72

1:43.72

Artur Noga

bieg na 110 metrów przez płotki

SKLA Sopot

13.39

13.26

Patryk Dobek

bieg na 400 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 400 metrów

SKLA Sopot

48.62

48.62

Krystian Zalewski

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

UKS Barnim Goleniów

8:22.44

8:16.20

Rafał Augustyn

chód na 50 kilometrów

LKS Stal Mielec

3:43:55

3:43:55

Adrian Błocki

chód na 50 kilometrów

AZS AWF Katowice

3:49:30

3:49:30

Łukasz Nowak

chód na 50 kilometrów

OŚ AZS Poznań

3:44:53

3:42:47

Sylwester Bednarek

skok wzwyż

RKS Łódź

Robert Sobera

skok o tyczce

KS AZS AWF Wrocław

5.81i

5.81i

Piotr Lisek

skok o tyczce

OSOT Szczecin

5.90i

5.90i

Paweł Wojciechowski

skok o tyczce

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

Konrad Bukowiecki

pchnięcie kulą

PKS Gwardia Szczytno

20.46i

20.46i

Tomasz Majewski

pchnięcie kulą

AZS-AWF Warszawa

20.80

21.95

Piotr Małachowski

rzut dyskiem

WKS Śląsk Wrocław

68.29

71.84

Robert Urbanek

rzut dyskiem

MKS Aleksandrów Łódzki

66.31

66.93

Paweł Fajdek

rzut młotem

KS Agros Zamość

83.93

83.93

Wojciech Nowicki

rzut młotem

KS Podlasie Białystok

78.71

78.71

Marcin Krukowski

rzut oszczepem

KS Warszawianka Warszawa

85.20

85.20

Paweł Wiesiołek

dziesięciobój

KS Warszawianka Warszawa

8140 pkt.

8140 pkt.

Łukasz Krawczuk

sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

Jakub Krzewina

sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

Kacper Kozłowski

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

Rafał Omelko

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław

Michał Pietrzak

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS AWF Katowice