Skład reprezentacji Polski na Superligę 6. Drużynowych Mistrzostw Europy 2015

obrazek_news

Przed rokiem Polska wywalczyła znakomite 3 miejsce – najlepsze w historii startów w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W tym sezonie celem biało-czerwonych jest co najmniej powtórzenie sukcesu.

Stadion w Czeboksrach

Mocny skład wystawi Polska na zawody Superligi 6. Drużynowych Mistrzostw Europy, które w weekend odbędą się w dalekich rosyjskich Czeboksarach. Na czele naszej ekipy m.in. liderzy światowych tabel Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Przed rokiem w Brunszwiku Polska wywalczyła znakomite trzecie miejsce – najlepsze w historii naszych startów w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W tym sezonie celem biało-czerwonych jest co najmniej powtórzenie sukcesu z przed roku. Najmocniejszymi punktami naszej drużyny będą z pewnością młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, była liderka światowych tabel skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz spisująca się coraz lepiej Joanna Jóźwik, która w niedzielę w Rabacie była bliska „złamania” 2 minut w biegu na 800 metrów.

Reprezentacja Polski w podróż do Czeboksarów wyruszy w czwartek. Główna grupa zawodników (m.in. Kamila Lićwinko, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Joanna Jóźwik) wyleci rano ze stołecznego Lotniska Chopina do Frankfurtu (rejs LH1347, start z Warszawy o 10:25).  Z Niemiec bezpośrednio do Rosji biało-czerwoni polecą specjalnym samolotem czarterowym zapewnionym przez organizatorów zawodów.

Poniżej prezentujemy pełny skład Reprezentacji Polski na Superligę 6. Drużynowych Mistrzostw Europy.

Kobiety

Imię i nazwisko

Konkurencja

Marika Popowicz

bieg na 100 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

11.28

11.28

Anna Kiełbasińska

bieg na 200 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Warszawa

23.05

23.05

Małgorzata Hołub

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KL Bałtyk Koszalin

52.48

51.84

Joanna Jóźwik

bieg na 800 metrów

AZS AWF Warszawa

2:00.33

1:59.63

Angelika Cichocka

bieg na 1500 metrów

SKLA Sopot

4:03.06

4:03.60

Sofia Ennaoui

bieg na 3000 metrów

LKS Lubusz Słubice

8:59.44

Renata Pliś

bieg na 5000 metrów

MKL Maraton Świnoujście

15:18.75

Karolina Kołeczek

bieg na 100 metrów przez płotki

MUKS Wisła Junior Sandomierz

12.91

12.91

Joanna Linkiewicz

bieg na 400 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław

55.62

55.62

Katarzyna Kowalska

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

LKS Vectra Włocławek

9:55.12

9:26.93

Kamila Lićwinko

skok wzwyż

KS Podlasie Białystok

2.02i

Justyna Śmietanka

skok o tyczce

AZS AWF Warszawa

Karolina Zawiła

skok w dal

KS AZS AWF Kraków

Anna Zych

trójskok

KS AZS AWF Biała Podlaska

13.24

13.78

Paulina Guba

pchnięcie kulą

OKS Start Otwock

17.71

17.71

Żaneta Glanc

rzut dyskiem

OŚ AZS Poznań

62.15

65.34

Marta Kąkol

rzut oszczepem

AZS AWFiS Gdańsk

56.14

56.14

Anita Włodarczyk

rzut młotem

RKS Skra Warszawa

77.73

79.58

Marta Jeschke

sztafeta 4 x 100 metrów

SKLA Sopot

Ewa Swoboda

sztafeta 4 x 100 metrów

UKS Czwórka Żory

Weronika Wedler

sztafeta 4 x 100 metrów

KS AZS AWF Wrocław

Iga Baumgart

sztafeta 4 x 400 metrów

BKS Bydgoszcz

Ewelina Ptak

sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

Justyna Święty

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS AWF Katowice

Patrycja Wyciszkiewicz

sztafeta 4 x 400 metrów

SL Olimpia Poznań

Mężczyźni

Imię i nazwisko

Konkurencja

Przemysław Słowikowski

bieg na 100 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

OŚ AZS Poznań

10.46

10.46

Karol Zalewski

bieg na 200 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

20.45

20.41

Kacper Kozłowski

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

46.59

45.24

Adam Kszczot

bieg na 800 metrów

RKS Łódź

1:43.94

1:43.30

Marcin Lewandowski

bieg na 1500 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

3:38.19

Krzysztof Żebrowski

bieg na 3000 metrów

SKS Feniks Siedlce

7:58.76

7:58.76

Mateusz Demczyszak

bieg na 5000 metrów

WKS Śląsk Wrocław

14:23.59

Damian Czykier

bieg na 110 metrów przez płotki

KS Podlasie Białystok

13.68

13.78

Patryk Dobek

bieg na 400 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 400 metrów

SKLA Sopot

49.13

49.38

Krystian Zalewski

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

UKS Barnim Goleniów

8:22.44

8:16.20

Sylwester Bednarek

skok wzwyż

RKS Łódź

Piotr Lisek

skok o tyczce

OSOT Szczecin

Tomasz Jaszczuk

skok w dal

MKS Pogoń Siedlce

Adrian Świderski

trójskok

WKS Śląsk Wrocław

16.81

16.81

Tomasz Majewski

pchnięcie kulą

AZS AWF Warszawa

20.23

21.95

Robert Urbanek

rzut dyskiem

MKS Aleksandrów Łódzki

65.42

66.93

Hubert Chmielak

rzut oszczepem

AZS-AWFiS Gdańsk

82.28

82.28

Paweł Fajdek

rzut młotem

KS Agros Zamość

82.76

83.43

Kamil Kryński

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Podlasie Białystok

Dariusz Kuć

sztafeta 4 x 100 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

Adam Pawłowski

sztafeta 4 x 100 metrów

OŚ AZS Poznań

Artur Zaczek

sztafeta 4 x 100 metrów

OŚ AZS Poznań

Łukasz Krawczuk

sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

Rafał Omelko

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław

Michał Pietrzak

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Katowice