Przekazuję jak w bezpieczny sposób osiągnąć mistrzostwo każdego dnia: wicemistrz Polski w Maratonie.

Bieganie z muzyką jest znacznie przyjemniejsze, a dodatkowo dzięki temu masz zdecydowanie więcej motywacji oraz energii. Jednak wybór odpowiednich słuchawek, które będą wygodne i funkcjonalne nie należy do najprostszych. Dowiedz się na co zwrócić uwagę decydując się na zakup odpowiedniego modelu, który sprawdzi się podczas uprawiania sportu.

Jak wybrać słuchawki do biegania?

Bieganie to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Czas spędzony na tego typu treningu znacznie przyjemniej płynie jeśli towarzyszyć Ci będzie muzyka. Jeśli zastanawiasz się właśnie nad wyborem odpowiednich słuchawek zdecyduj się na te, które przeznaczone są do sportu. Takie urządzenia przede wszystkim charakteryzują się większą wytrzymałością, w przeciwieństwie do klasycznych modeli z jakich korzystasz na co dzień, na przykład słuchając ulubionych utworów w pracy. Słuchawki sportowe są także odporne na zmiany pozycji, nie powinny wypadać z uszu.

W sklepach znajdziesz wiele modeli słuchawek sportowych. Aby wybrać te odpowiednie warto je przymierzyć i poradzić się sprzedawcy. Możesz dodatkowo nawet przebiec się po sklepie, by mieć pewność, że wybrany przez Ciebie model na pewno spełni Twoje oczekiwania.

2_Sluchawki dla biegacza – jakie wybrac.jpg

Bezprzewodowe czy przewodowe?

Słuchawki, które możesz połączyć ze swoim telefonem za pomocom kabla są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, ale czy wygodniejszym? Kabel jest tą rzeczą, jaka będzie Cię rozpraszać podczas treningów. Również ciągłe noszenie przy sobie telefonu tego nie ułatwia, nawet jeśli posiadasz specjalną opaskę do jego przymocowania. W tym wypadku warto zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe do biegania, które są droższe, ale znacznie wygodniejsze. Jedyne o czym musisz pamiętać to ich regularne ładownie. Dostępne modele łączą się z innymi urządzeniami za pomocą funkcji Bluetooth, dzięki czemu są kompatybilne z różnymi typami sprzętów.

Dodatkowe funkcje słuchawek do biegania

Oprócz odtwarzania muzyki, słuchawki posiadają także inne praktyczne funkcje. Między innymi należy do nich odbieranie przychodzących połączeń. Jeśli czekasz na ważny telefon, a wybierasz się właśnie na trening to nie musisz się martwić, że nie zdążysz go odebrać. Za każdym razem, kiedy zechcesz przewinąć, podgłośnić lub zmienić piosenkę, to także nie musisz specjalnie wyciągać swojego telefonu. Zrobisz to szybko za pomocą specjalnego przycisku, który umieszczony jest zazwyczaj na kablu lub pałąku.

3_Sluchawki dla biegacza – jakie wybrac.jpg

Ceny słuchawek do biegania

Jeśli chodzi o ceny słuchawek do biegania to mieszczą się one w bardzo szerokim zakresie. Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki model urządzenia się zdecydujesz. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych znajdziesz proste słuchawki, które kosztują 30 zł lub także te droższe, za które zapłacisz nawet 500 zł.

Wybór odpowiednich słuchawek to indywidualna kwestia. Przed ich zakupem dokładnie zastanów się na jakich funkcjach Ci najbardziej zależy i ile możesz na nie przeznaczyć.