Wizyta na siłowni czy całodzienna wyprawa w góry nie sprzyjają poczuciu świeżości. I chociaż z reguły nikt nie oczekuje, że podczas wysiłku pozostanie czysty i pachnący, zadbanie o te kwestie może znacząco poprawić samopoczucie oraz przyjemność płynącą z osiągania nowych szczytów – tak w przenośni, jak i tych prawdziwych.

Zapach przyjemny dla wszystkich

Najpopularniejszym sposobem odświeżenia ciała na czas wysiłku fizycznego pozostają wszelkiego rodzaju dezodoranty. Ich zapach często jednak jest zbyt intensywny i duszący, w efekcie czego ich użycie wiąże się ze spadkiem samopoczucia nie tylko osoby, która się nimi spryskała, ale także otoczenia. Istnieją jednakże perfumy skomponowane specjalnie dla mężczyzn lubiących sport i ceniących sobie długotrwałe poczucie higieny, które nie tylko nie wywołują negatywnych skutków ubocznych, ale także mogą pobudzić do skuteczniejszego działania.

Woda kolońska idealna na siłownię

Na początku należy zaznaczyć – ani woda kolońska, ani żadne inne perfumy nie zastąpią porządnego prysznica i użycia dobrej jakości antyperspirantu. Tylko one pozwolą na pozbycie się i spowolnienie rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Jednak czasami sam antyperspirant nie wystarcza i już po kilku kilometrach przebiegniętych na siłowni możesz poczuć, że Twoja koszulka zaczyna być nieświeża.

Aby nie stracić dobrego samopoczucia w takiej sytuacji, warto wcześniej zainwestować właśnie w wodę kolońską. Jest to kosmetyk doskonały na czas intensywnego wysiłku fizycznego. Jego zapach, w którym przeważają nuty cytrusowe i ziołowe pobudza do działania i nie przytłacza, a lekka konsystencja umożliwia stosowanie go nawet w najbardziej newralgicznych miejscach. Dla osób dla których ćwiczenia są nieodzownym elementem codzienności stworzono specjalną serię wód kolońskich opatrzonych etykietą Sport. Są one bardziej trwałe, a ich zapach jest świeższy i idealnie komponuje się ze sportowym stylem także na co dzień.

Wodą kolońską można spryskać całe ciało, a także włosy. Zawsze jednak należy pamiętać o umiarze i nie polecamy wylewania na siebie całej zawartości buteleczki naraz.

Aktywny czas we dwoje

Woda kolońska doskonale sprawdza się podczas wizyty na siłowni czy samotnego joggingu po parku. Są jednak sytuacje, kiedy pomimo wysiłku chcesz pachnieć zniewalająco i przyjemnie, na przykład w czasie romantycznych spacerów z drugą połówką po górach i turystycznych szlakach. W takich sytuacjach lekka woda kolońska może okazać się niewystarczająca, tym bardziej że jest stosunkowo nietrwała – utrzymuje się na ciele zaledwie około 4 godzin. Na dłuższy wysiłek znacznie bardziej odpowiednia okaże się woda toaletowa. Kosmetyk ten w dalszym ciągu posiada delikatny zapach, który nie przytłoczy zarówno noszącego go, jak osób postronnych, ale zarazem może pozostać na skórze nawet do 10 godzin. W ten sposób zapewnia poczucie długotrwałej świeżości Tobie oraz wszelkim osobom, z którymi spędzasz aktywny czas.

Wody toaletowe komponowane są w taki sposób, by z upływem kolejnych godzin uwalniać nowe nuty zapachowe, które dodatkowo pobudzą Cię do działania. Jeśli jesteś fanem odkrywania nowych przestrzeni i nie straszne są Ci leśne wojaże, z pewnością przypadnie Ci do gustu zapach Davidoff Adventure, stworzony specjalnie dla aktywnych mężczyzn.