Przekazuję jak w bezpieczny sposób osiągnąć mistrzostwo każdego dnia: wicemistrz Polski w Maratonie.

Poszukując nowych i nietypowych kierunków turystycznych, Polacy coraz chętniej wybierają słoneczną Sri Lankę – wyspę znajdującą się nieopodal południowych wybrzeży Indii. Niewielu turystów wie jednak, że ten niewielki kraj to idealne miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale także dla pasjonatów sportu. Odnajdą oni tam doskonałe warunki do rozwijania swoich dotychczasowych pasji oraz poszukiwania nowych wrażeń. Z myślą o osobach korzystających z aktywnych form spędzania czasu stworzyliśmy listę sportów oraz miejsc, których nie sposób pominąć, będąc w tej części świata.

Surfing na jednej z południowych plaż

Wybrzeża Sri Lanki to raj dla wszystkich, którzy choć raz spróbowali surfingu. Na wyspie pełno jest urokliwych miejscowości, gdzie z łatwością można odnaleźć liczne szkółki dla początkujących oraz zaawansowanych surferów. Równie łatwo można znaleźć spokojne, nieuczęszczane przez turystów plaże – idealne na wymarzony i zarazem aktywny wypoczynek z przyjaciółmi. Szczególną popularnością wśród surferów cieszą się plaże Weligama, Induruwa czy Tangalle znajdujące się na południu wyspy.

Niezapomniany rafting na rzece Kitugali

Wodnych szaleństw można zaznać także podróżując w głąb lądu w kierunku rzeki Kelani, która o każdej porze roku dostarcza turystom ekstremalnych wrażeń. Na rwących nurtach rzeki odbywają się świetnie zorganizowane spływy raftingowe. Dostępne trasy mają różne poziomy trudności. Turyści spragnieni ekstremalnych przygód mogą zatem spróbować swoich sił na najbardziej rwących odcinkach, a mniej doświadczeni rozpocząć swoją przygodę z raftingiem od spokojnego spływu kajakowego. Będąc w tamtych rejonach nie można pominąć też okolic miasta Dalhous. W rejonie tym znajdują się zjawiskowe plantacje herbaty.

Treking i góra czterech wierzeń

Niedaleko od Dalhous znajduje się najświętsze miejsce na Cejlonie, czyli Szczyt Adama (Sri Pada), cel pielgrzymek i jednocześnie jeden z najlepszych punktów widokowych wyspy. Wyprawa na szczyt to nie tylko sportowy wyczyn, ale również ciekawe doświadczenie kulturowe. Szczyt Adama jest bowiem miejscem kultu dla czterech wiar, mianowicie buddyzmu, hinduistów, islamu i chrześcijaństwa. Warto zatem zdobyć się na tę wyprawę nie tylko, aby spędzić aktywnie czas, ale również, aby na własnej skórze doświadczyć styku tak odmiennych kultur.

Lankijski krykiet

Aby jeszcze lepiej poznać kulturę tej przepięknej wyspy, warto sprawdzić się także w lokalnym sporcie. Lankijczycy od wieków uwielbiają grać w krykieta i chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami z turystami. Decydując się na grę na jednym z tamtejszych boisk do krykieta, nie zapomnijmy odwiedzić znajdujących się nieopodal atrakcji turystycznych takich jak buddyjska świątynia Gangaramaya w pobliżu Kolombo czy kompleks pięknie zdobionych świątyń skalnych Dambulla położony tuż obok stadionu miejskiego.

Alternatywne aktywności sportowe

Sporty wodne oraz narodowy sport, jakim jest krykiet, to nie jedyne aktywności dostępne na Sri Lance. Wśród alternatywnych form spędzania czasu znajduje się również możliwość konnej wycieczki przez malownicze wioski i trasy wzdłuż herbacianych plantacji. Z kolei miłośnicy golfa znajdą tu świetnie wyposażone pola golfowe, a rowerzyści nie będą mieć trudności ze znalezieniem dobrej i taniej wypożyczalni rowerowej. Nie pozostaje więc nic innego, jak skorzystać z ulubionych form aktywności na zielonej Sri Lance

Źródło: https://r.pl/sri-lanka