Trwają zapisy na Men Expert Survival Race. Zobacz dlaczego warto pojawić się na całodniowym sport festiwalu.

Men Expert Survial Race 2016 (2)

Szukasz wrażeń?

19 czerwca na terenie Centrum Olimpijskiego i Cytadeli Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Men Expert Survival Race, czyli cyklu ekstremalnych miejskich biegów z przeszkodami. Impreza, która w tym roku przyjmuje formułę całodniowego „sport festiwalu”, skierowana jest do osób poszukujących w sporcie nowych wyzwań i ciekawej alternatywy dla standardowego biegania czy zajęć na siłowni, jak również do warszawskich kibiców.

Jak wyglądają zawody?

Men Expert Survial Race 2016 (5)

Motywacja, wsparcie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze, starcie z imponującymi przeszkodami oraz atmosfera pomocy i współpracy to wyróżniki, a także wartości Men Expert Survival Race 2016.

Trzy poziomy trudności

W tegorocznej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy poziomy trudności, tak aby umożliwić start wszystkim, bez względu na predyspozycje psychofizyczne, a także by… ograniczyć niepotrzebne wymówki. Na początkujących Survivalowców czeka trasa STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy mogą wybrać dystans WARRIOR liczący 6 km i 30 przeszkód. Największym śmiałkom polecany jest bieg MACHINE obejmujący aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Błoto, zasłona dymna, toczenie opon, kontenery z zimną wodą, powalone drzewa i drut kolczasty to tylko przykładowe utrudnienia czekające na miłośników ekstremalnego wysiłku. Więcej o przeszkodach można przeczytać na stronie biegu.

Trasa: Men Expert Survival Race 2016 Warszawa

Men Expert Survial Race 2016 (1)

W tym roku survivalowe wyzwania w stolicy będą miały miejsce w niedzielę, 19 czerwca. Trasa będzie prowadzić przez Centrum Olimpijskie, wybrzeże Wisły i Cytadelę Warszawską. Organizatorzy, licząc na kolejny rekord frekwencji, wprowadzili szereg nowości dla Survivalowców oraz kibiców. Uczestnicy biegu zmierzą się m.in. z nowymi, spektakularnymi przeszkodami i darmowym skokiem na Fly Bag (czyli wielkiej poduszce do skoków ekstremalnych).

Kibice się nie nudzą

Men Expert Survial Race 2016 (6)

Bierzcie rodzinę, dziewczyny, chłopaków i znajomych. Bo z myślą o kibicach wydarzenie zostało poszerzone o całodniową formułę „sport festiwalu” z bezpłatnymi atrakcjami i konkursami w specjalnej strefie festiwalowej. Nie lada gratką dla najmłodszych Survivalowców będzie m.in. mini tor przeszkód. Men Expert Survival Race to również okazja, by pomagać – część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych kolejny rok z rzędu zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy – podopiecznej fundacji Caritas.

 

Przyjdź na darmowy trening

Organizatorzy zachęcają warszawiaków do regularnych ćwiczeń i solidnego przygotowania się do startu. Uczestnicy biegu mogą też wziąć udział w bezpłatnych treningach ogólnorozwojowych prowadzonych przez ekspertów Survival Race w placówkach partnerskich na terenie całej Warszawy. Pakiet trzech darmowych treningów “Warrior” czeka na zarejestrowanych uczestników biegu w klubach Jatomi Fitness.

Jak się zarejestrować?

Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race oraz rejestracji na bieg można znaleźć na stronie www.menexpertsurvivalrace.pl

4RUN na trasie

ResizedImage402600-DSC4102

Byliśmy w zeszłym roku, będziemy również w tym, bo widzimy że impreza baardzo mocno rozkwitła. Jak było rok temu?

ResizedImage600338-1165338315885523647442401000367990n

Konkurs: wygraj pakiet startowy

Śledźcie naszego Facebooka, do zgarnięcia będą pakiety startowe na bieg!

 

Nowe przeszkody 2016

Aż 20 nowych, ekstremalnych przeszkód będzie czekało na starcie biegów Men Expert Survival Race. Zawodnicy zmierzą się m.in. z King Kongiem 2.0, Elektrofazą, Vikingami czy Quarter Pipe 2.0. Na najwytrwalszych czeka też dodatkowy tryb Animal, czyli mordercze, podwójne okrążenie najtrudniejszej trasy. Najwięcej niespodzianek czeka na śmiałków, którzy wybiorą poziom Machine.

– W tym roku na dystansie dwunastu kilometrów będzie aż 50 przeszkód, z czego 20 to przeszkody premierowe. Pojawią się zarówno nowsze wersje znanych już uczestnikom przeszkód, jak i zupełnie nowe utrudnienia, które na pewno dostarczą biegaczom mocniejszych wrażeń – mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race.

Co tym razem stoi na przeszkodzie?

Organizatorzy przewidują, że największy postrach wśród zawodników wzbudzi kolejny raz Quarter Pipe, czyli gigantyczna, prawie 5-metrowa rampa okrzyknięta najbardziej satysfakcjonującą przeszkodą sezonu 2015. W tym roku, w wersji 2.0 została powiększona tak, by pomieścić jeszcze więcej śmiałków. Rozbudowanego wariantu doczekała się także Elektrofaza – rusztowanie ze zwisającymi sznurami, przez które płynie 8000 V elektrycznej mocy. W sezonie 2016 dystans do przebycia pod napięciem będzie dwukrotnie dłuższy. Natomiast siłę rąk oraz chwyt uczestników sprawdzi King Kong 2.0, czyli kilkadziesiąt kół gimnastycznych, po których zawodnicy będę musieli przedostać się na drugą stronę bajora – najmniejszy błąd grozi w tym przypadku solidną kąpielą w błocie. Powrót do czasów dzieciństwa zapewni nam Slip and Slide, czyli potężna wodna zjeżdżalnia. Żeby jednak nie było zbyt sielankowo, aż stumetrowy zjazd zakończymy w kałuży błota. Nowością na trasie będzie Qube, czyli wielka konstrukcja, w której ukryte będą tajne korytarze i komory. Po odkryciu wszystkich zagadkowych przejść i sprawnym dotarciu na dach, zwieńczeniem zadania będzie skok na specjalną, powietrzną poduszkę. Tuż przed metą czeka nas z kolei potyczka z Mobile Vikings – w nadchodzącym sezonie banda nordyckich wojowników będzie jeszcze większa, lepiej uzbrojona oraz bardziej zmotywowana do tego, by nas skutecznie zatrzymać! Wśród nowych przeszkód znajdziemy też m.in. Toczenie opon, Ciężki bagaż czy Bagno.