Pasjonatka zdrowego stylu życia, a więc racjonalnego odżywiania się i aktywności fizycznej w różnych formach. Ponadto miłośniczka języków obcych i...

Bieganie to nie tylko sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki, oderwanie się od codzienności, czy sposób spędzania wolnego czasu, to także świetny sposób na świętowanie ważnych wydarzeń.

dsc03174

W związku z narodowym świętem Odzyskania Niepodległości w całej Polsce odbyły się biegi upamiętniające to wydarzenie. Odzyskanie przez Polskę Niepodległości było konsekwencją bohaterskich działań wielu ludzi, ceniących naszą narodową tożsamość bardziej, niż swoje życie. Sposobów świętowania tej jakże podniosłej daty jest wiele i coraz powszechniej sięga się po imprezy biegowe, bo to właśnie one poprzez wysiłek pozwalają pełniej zrozumieć trud i dramaturgię towarzyszącą walce o utraconą wolność.dsc03160

Dnia 6 listopada odbył się Bieg Niepodległości w Szczytnie, w którym wzięli udział nie tylko biegacze, ale także pasjonaci rolek i nordic walking. Zawody odbyły się na Placu Juranda w centrum miasta,  zawodnicy biegli dookoła Jeziora Dużego Domowego.

W ramach imprezy odbył się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości dla szkół podstawowych, w którym udział wzięło 100 uczniów, oraz bieg dla uczniów szkół gimnazjalnych, który na starcie zgromadził 41 uczniów, w nordic walking udział wzięło 50 zawodników, a na jazdę na rolkach zdecydowało się 19 osób. W biegu głównym wystartowało 350 biegaczy.

dsc03163

Świetna atmosfera, ładna trasa wokół jeziora, piękne medale sprawiły, że wielu uczestników tego wydarzenia zadeklarowało uczestnictwo w biegu za rok!

 

 

  • Andrzej Andrew Duks

    Super! W Elblągu wystartowało grubo ponad 500 zawodników ustanawiając w ten sposób rekord uczestników naszego Biegu Niepodległości 🙂 Poza tym sporo dopingujących zebranych na trasie, która stanowiła 3 pętle po ok. 3333m, choć mój Garmin na mecie wskazał 10,18km. Fajna sprawa świętować przez bieganie tak ważne Narodowe nasze Święto!