Sylwestrowe zwycięstwo Arka Gardzielewskiego

obrazek_news

Tradycyjnie w ostatni dzień roku na trzebnickich ulicach rozegrano Bieg Sylwestrowy. Zwycięstwo na koniec udanego roku podarował sobie Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław). W gronie pań najszybsza była Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek).

Trasa liczyła dziesięć kilometrów, a chętnych do zmierzenia się z nią było ponad 1100 osób. Dla Arka było to trzecie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie, dla Kasi Kowalskiej zaś już siódme. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach w biegu tym z sukcesami startował także Marek Jaroszewski.

Przed rozpoczęciem biegu głównego na trasie o długości jednego kilometra walczyli najmłodsi amatorzy biegania. Patronem imprezy była trzykrotna olimpijka, wieloboistka Urszula Włodarczyk.

Wyniki 27. biegu sylwestrowego w Trzebnicy – 10 km:

mężczyźni
1. Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) 30.15
2. Łukasz Kujawski (SKLA Sopot) 30.36
3. Witalij Szafar (Ukraina) 30.42

kobiety
1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek) 35.01
2. Agnieszka Jerzyk (Real 64-STO Leszno) 35.30
3. Aleksandra Dubina (Białoruś) 36.51

Warto też wspomnieć, że w czwartek, 29 grudnia Arek zajął trzecie miejsce podczas 32. Międzynarodowych Sylwestrowych Biegów Ulicznych, które rozegrane zostały w Szydłowie (woj. świętokrzyskie). Zwyciężył tam Henryk Szost przed Arturem Kozłowskim. Wśród pań najszybciej linię mety osiągnęła Wioletta Frankiewicz-Janowska, która wyprzedziła Olgę Kalendarovą-Ochal i Aleksandrę Dulibę.

http://www.trzebnica.pl, www.sportowefakty.pl