Szamotuły czekają na biegaczy!

obrazek_news

Już w najbliższą niedzielę to niewielkie miasto w sercu Wielkopolski gościć będzie biegaczy i ich kibiców podczas trzeciej edycji Samsung Half Marathon.

Na początku warto wspomnieć właśnie o tych, którzy dzielnie wspierają zawodników na trasie. Dla nich również przewidziane są atrakcje w postaci miedzy innymi konkursu na najlepszy doping. Jeśli więc z jakiegoś powodu w samych zawodach wziąć udziału nie możecie, warto przybyć ze swymi przyjaciółmi do Szamotuł i dać popis swoich umiejętności.

Pozostali, biorący w tej imprezie czynny udział, również nie powinni czuć się zawiedzeni ilością atrakcji.

Do wyboru pozostaje dystans: bieg główny na atestowanej trasie (21,097 km), bieg rodzinny (800 metrów) oraz marsz Nordic Walking (5 km). Czekają także liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin.

Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11:00. Już od soboty czynne będzie biuro zawodów, w którym zawodnicy odbiorą numery i zasiądą do Pasta Party.

Rok temu większość trasy zawodów spowita była w gęstej mgle. Jaka pogoda przewidywana jest na najbliższą niedzielę?

Warto wspomnieć, że Samsung Half Marathon to przedostatni etap Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Zakończenie cyklu w drugą niedzielę listopada podczas IX Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego.

tekst: JD

zdjęcie: http://samsunghalfmarathon.com

Powrót