Biegam od stycznia 2015 roku - nieprzerwanie i z ogromnym zacięciem. Jestem absolutną optymistką i przez swoją pasję do życia...

Przecież siedzieć w domu na wiosnę to po prostu obciach! No daj spokój! Rusz się! Nie ma już najpopularniejszej zimowej wymówki, że jest zimno, że się przeziębisz, że jest mokro, ślisko, bla bla bla.. Naprawdę?

Wiosna, wiosna! Wiosna! Ach! To ty!” – i trudno tu się nie zgodzić ze słowami piosenki Marka Grechuty – wiosna zawsze przychodzi niespodziewanie. Zaskakuje nas swym ciepłem i pięknem. Sprawia, że każdy z nas czuje się o stokroć lepiej niż w zimę. Natura daje nam słońce, czyli wyższą temperaturę, rozkwitającą roślinność i radosne świergotanie ptaków! Budzimy się do życia, uśmiechamy, każdemu chce się wstawać rano do pracy (chociaż przez chwilę!) i podejmować nowe wyzwania.

Wyzwania

13271411_1195319150503027_1035070692_oNo właśnie, wyzwania. Czy jednym z nich nie powinna być aktywność fizyczna na wiosnę? Skoro na dworze jest tak przyjemnie i masz więcej siły do zycia, to może skorzystaj z tego przypływu chęci i.. zacznij biegać? Tak po prostu – ZACZNIJ BIEGAĆ, DLA SIEBIE.

 

Logika biegacza

Powszechnie znana jest logika biegacza – miałem zły dzień, jestem zmęczony, nie mam siły – pójdę pobiegać. Jasne, to duży wysiłek fizyczny, ale dzięki niemu poczujesz się znacznie lepiej psychicznie i zdobędziesz dodatkową moc, gwarantuję Ci to! Najwyższa pora spróbować! Na co jeszcze czekasz? Szybko kończ czytać i ruszaj pobiegać!

Co da Ci bieganie?

Bieganie ma naprawdę wiele zalet. Wad? Zero! Poprawisz kondycję i samopoczucie. Odkryjesz w sobie nowe pokłady energii! Serio! Te, których jeszcze w ogóle nie znałeś. Poprawi wydolność całego twojego organizmu, będziesz znacznie bardziej pewny siebie i swoich możliwości we wszystkich dziedzinach swojego życia! Podwyższy się Twoja samoocena, będziesz miał ogromną satysfakcję z tego, że robisz coś sumiennie, uwierzysz w siebie, w to, że możesz naprawdę dużo i będziesz po prostu: SZCZĘŚLIWY! Staniesz się zdrowszym człowiekiem, bo przecież bieganie to sport, a sport to zdrowie! Droga jest prosta, musisz tylko wystartować, potem będzie już z górki. Dzięki bieganiu z łatwością zachowasz prawidłową wagę ciała, wzmocnisz swoje serce i usprawnisz elegancko cały układ krążenia. Twoje tętnice będą bardziej elastyczne, obniżysz ciśnienie krwi i zwiększysz jej objętość. Czy to nie brzmi zachęcająco?! Po prostu wzmocnisz całe swoje ciało, zahartujesz się i będziesz mnie chorował – twój układ immunologiczny dostanie mocne wsparcie. Dzięki temu wysiłkowi, temu wyjściu ze strefy komfortu, pozbyciu się zbędnych wymówek poprawisz swoją jakość życia!

Bieganie vs. zdrowie

jestes zwyciezca

Bieganie pomoże ci żyć lepiej. Wpłynie na cały twój organizm. Oczywiście, pozytywnie. Poprawi się aktywność twojego mózgu, a co za tym idzie – lepsza koncentracja, sprawniejsze procesy myślowe. Kiedy się wybiegasz, łatwiej zaśniesz, a twój sen będzie bardzie efektywny – organizm faktycznie będzie miał po czym odpoczywać, a tym samym będzie dotleniony, a to jest bardzo ważne. Twój mózg po bieganiu zacznie produkować endorfiny, które są gwarancją twojego lepszego samopoczucia! Produkuje je także podczas jedzenia czekolady, ale oczywiście wybierzecie bieganie, żeby zasłużyć sobie na tę czekoladę! Biegając pocimy się, dzięki temu nasz organizm uwalnia ciało z toksyn, dzięki temu poprawi ci się cera. Naturalnie obniżysz także poziom cholesterolu! Poprzez wysiłek fizyczny zwiększy się objętość twoich płuc, poprawi wydolność oddechowa. Nie będziesz miał problemów gastrycznych, ponieważ bieganie pobudzi twoją perystaltykę jelit. Będziesz sprawniejszy i wiecznie młody! Finalnie: pokochasz siebie i życie, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

13282518_1195319163836359_1406456532_o

Hej! Przecież siedzieć w domu na wiosnę to po prostu obciach! No daj spokój! Rusz się! Nie ma już najpopularniejszej zimowej wymówki, że jest zimno, że się przeziębisz, że jest mokro, ślisko, bla bla bla.. Naprawdę? Weź się w garść i ruszaj po swoje lepsze życie!

Pierwsze kroki

Jasne, pierwsze kroki będą trudne. Kiedy byłeś małym dzieckiem też wszystko było trudno, bo dopiero zaczynałeś, nabierałeś wprawy we wszystkim. Pamiętaj, trening czyni mistrza, a w bieganiu? Wystarczy, że będziesz mistrzem sam dla siebie! Nie narzekajcie za dużo, to absolutnie nie ma sensu, bo robicie coś naprawdę extra! Pamiętajcie, że jeśli jest ciężko, jeśli biegniecie pod górkę, to oznacza, że zmierzacie na sam jej szczyt! Na pewno warto! Po kilku treningach będzie wam się biegało lepiej. Po biegu będziecie zrelaksowani i szczęśliwi, zmęczeni, ale szczęśliwi! Bo zrobiliście coś naprawdę dobrego tylko i wyłącznie dla siebie.

Niechcemisijejstwo

Oczywiście, wiele razy nie będzie Ci się chciało. Ale trening, na który najbardziej nie chce ci się iść jest najlepszy! Da ci najwięcej satysfakcji! Także nie słuchaj głowy, zakładaj buty i idź pobiegaj! Nie traktuj sportu jako przykrego obowiązku, to jest twoja szansa, a może i pasja. To nie tylko droga do schudnięcia, to droga do radości. Aktywność fizyczna opóźni starzenie się organizmu, sprawi, że sam z siebie będziesz chciał utrzymywać zdrową, zbilansowaną dietę, dopasowaną idealnie do twojego stylu życia. Dlaczego? Bo kiedy zaczynasz biegać coś się w tobie zmienia. Masz w sobie co raz więcej samozaparcia i chcesz walczyć ze swoimi słabościami.

Kiedy zacząć zmiany?

13288746_1195319147169694_127154731_oWiosna to najlepszy czas na zmiany i wiadomo to nie od dziś. Aby zacząć biegać tak naprawdę nie ma idealnego momentu. Lub też – jak wolę myśleć – każdego dnia jest idealny moment, aby wyjść na pierwszy trening i zacząć swoją szaloną przygodę z bieganiem.

Potrzebne tylko buty

Biegać możecie zawsze. Musicie mieć tylko buty. Możecie biegać rano, w nocy, po południu. Zawsze. Za darmo. Decyzja należy do was. Wypracujcie sobie najwygodniejszy schemat dnia, ale wciśnijcie w niego jeszcze bieganie. Uwierzcie, to będzie jedna z lepszych decyzji jakie podejmiecie w swoim życiu. Porzućcie wszystkie wymówki, które są naprawdę zupełnie bez sensu, jeśli się im przyjrzycie. Jestem zmęczona, nie mam czasu, boli mnie głowa. Guzik prawda! A nawet, jeśli prawda, to skoro znajdziesz czas na komputer lub telewizję znajdziesz również na 30 minut biegania! To nie jest dużo w perspektywie całego dnia, jednak dla Ciebie, twojego ciała to bardzo dużo! Kiedyś ci za to bardzo podziękuje. Ba, kiedyś, od razu po treningu poczujesz się znacznie lepiej, i psychicznie i fizycznie.

Bieganie jest niesamowite, ale jeśli nie uda ci się w nie wciągnąć to nic na siłę. KAŻDA forma aktywności fizycznej, czy to będzie rower, rolki, długi spacer, czy skakanie na skakance wpływa pozytywnie na nasze ciało i umysł. Będziemy zdrowsi i bardziej zadowoleni z życia. A więc do dzieła! Nawet, jeśli ci się nie chce, spróbuj się zmusić ten pierwszy raz do tego ruchu, na który masz właśnie ochotę! Po kilku dniach stanie się to twoim nawykiem – po prostu uzależnisz się od ruchu! Pamiętaj, wszystko zależy od ciebie! Czas? START!