Targowy weekend dla aktywnych!

obrazek_news

Wyjątkowe spotkanie producentów i dystrybutorów marek sprzętu i akcesoriów do biegania oraz innych dyscyplin z osobami aktywnie uprawiającymi sport – to właśnie Poznań Sport Fair. Druga już edycja tych targów odbędzie się w dniach 11-13 października 2013 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zwieńczeniem imprezy będzie 14 Poznań Maraton.

Organizowane po raz drugi POZNAN SPORT FAIR są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie społeczeństwa tematyką sportu. To ciekawa propozycja dla osób aktywnych oraz doskonała okazja do czynnego dopingowania maratończyków, którzy w niedzielę, 13 października wyruszą spod bram MTP na czterdziestodwukilometrową trasę po stolicy Wielkopolski. Meta maratonu, a także jego całe zaplecze techniczne również gościć będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Towarzyszącego targom Poznań Maratonu szczególnie rekomendować nie trzeba. Jest to bowiem wydarzenie sportowe o uznanej renomie, które z powodzeniem wpisało się w krajobraz miasta. Z roku na rok liczba zawodników rośnie i, co ważne, większość z nich doskonale ocenia imprezę, deklarując powrót na jego trasę w następnych edycjach. Poznań słynie również z  bardzo entuzjastycznej postawy kibiców, którzy licznie i aktywnie wspierają biegaczy w całym mieście.

Rynek sprzętu biegowego rośnie w szybkim tempie. Szacuje się, że Polacy wydają na obuwie, stroje i dodatkowy sprzęt biegowy ponad 1,5 mld zł rocznie. Badania wskazują także, że pod względem popularności, bieganie przegoniło już do tej pory niepokonaną jazdę na rowerze, jako formę aktywnego spędzania czasu. Przyczyną jest niewątpliwie zróżnicowanie dyscyplin biegowych, a także łatwość rozpoczęcia przygody z tym sportem.

Wstęp na Poznań Sport Fair jest wolny. Zapraszamy serdecznie wszystkich aktywnych fizycznie oraz tych, którzy dopiero szukają motywacji, by zacząć aktywnie spędzać czas! Portal 4Run jest patronem medialnym tego wydarzenia.

tekst i zdjęcia: Materiały Prasowe MTP

Opracowanie: JD

Powrót