Zwyciężczyni TOP4RUN w kategorii na najlepsze zdjęcie biegowe wygrała u nas buty i współpracę redakcyjną. Wy też spróbujcie swoich sił! Fiolka Biega sprawdziła dla nas nowy model amerykańskiego Brooksa: Ravenna 6 TEST.

Bieganie w innym wymiarze? Tak jest to możliwe. Nowe buty do biegania są jak prezent od Świętego Mikołaja. Brooks Ravenna 6 trafiły do mnie, jako wygrana w plebiscycie na najlepsze zdjęcie biegowe w TOP4RUN.

Zostałam poproszona o to, abym podzieliła się opinią na ich temat.

WYGLĄD

Na pierwszy rzut oka buty wydały mi się ładne. Gdy wzięłam je do ręki, obejrzałam z każdej strony zaczęłam się do nich przekonywać coraz bardziej. Oczywiście kolorystyka i wygląd to kwestia gustu. Pastelowe elementy w kolorze różowym, niebieskim i seledynowym przy podeszwie, do tego akcent w postaci różowych sznurówek, które nie puszczają w trakcie biegu, uratowały design tego modelu. Typowo lekkie, letnie, przewiewne buty na trening. But ma spełniać przede wszystkim swoją rolę, ale moim zdaniem – zdaniem kobiety, wygląd buta też się liczy.

SPECYFIKA

Podeszwa z systemem BioMoGo DNA wydaje się nieco toporna, jednak spełnia swoje zadanie z 100%. Zapewnia amortyzację, stabilność i elastyczność. O co chodzi z tym BioMoGo DNA? Gdybyśmy spojrzeli przez mikroskop zobaczylibyśmy splot łańcuchów pojedynczych cząsteczek połączonych nici, które są sprężyste. Amortyzacja dostosowuje się dzięki temu do Twojej wagi, ruchu i środowiska, w jakim biegasz.

Na podeszwie widnieje napis „Run Happy” – i jest to motto przewodnie marki Brooks – ponieważ buty, tworzone są przez biegaczy z pasją, a bieganie ma być z uśmiechem na ustach. I tak właśnie trzeba żyć. To również moja filozofia biegania J

Wiecie jak to jest… żeby coś zagrało, trzeba czuć to „WOW”, to tak jak z uczuciami – ja to poczułam, pomimo że nie są całe różowe 🙂 Wspomniany efekt WOW przyszedł, gdy założyłam je na stopy. Ravenna 6 to but dla biegaczy o lekkiej pronacji. Okazały się idealnie dopasowane, wygodne, nic mnie w nich nie uwiera, a co najważniejsze zapewniły mi niesamowity komfort podczas biegania. W tych butach biegowych odkryłam zupełnie nowy świat amortyzacji i stabilizacji dla moich stóp od pięty po same palce.

BIEGANIE

Choć od jakiegoś czasu jestem zwolenniczką biegania po miękkim terenie i najlepiej biega mi się po lesie, to muszę przyznać, że w tych butach na nowo pokochałam bieganie po asfalcie. Nie odczułam bólu stawów, nie bolały mnie kolana ani piszczele. But przeszedł testy na różnych nawierzchniach – tartan/bieżnia, leśne ścieżki, piach, asfalt. Przez miesiąc zrobiłam w nich ponad 100km. Na wszystkich nawierzchniach sprawdziły się idealnie.

Zdecydowanie najbardziej buty zaskoczyły mnie dobrą przyczepnością do podłoża. Podczas biegu w deszczu w Orlen Warsaw Marathon 2015 nieco wpadałam w mały poślizg na śliskiej kostce brukowej na Starym Mieście. Natomiast podczas kolejnego deszczowego biegu, Półmaratonu w Białymstoku przyczepność była rewelacyjna. Byłam niesamowicie zaskoczona tym, że buty tak jakby „podkręcają tempo” na asfalcie, aż chce się przycisnąć biegnąc w nich w zawodach. Dowodem tego jest zrobiona życiówka właśnie w Białymstoku. Czuć lekkość wybicia się stopy i komfortowe przetoczenie przy kontakcie z podłożem.

CENA?

529,00 zł. Dobra jakość, wygoda i komfort jest w cenie. To indywidualne kwestie każdego z nas ile chcemy wydać na dobre buty do biegania. Średnio tyle właśnie kosztują. Myślę, że warto rozbić skarbonkę z oszczędnościami i lepiej jest zainwestować w dobre buty do biegania, niż w dobrego ortopedę, jeśli nasza przygoda z bieganiem ma trwać i sprawiać przyjemność.

PODSUMOWANIE

Są to moje pierwsze buty tej amerykańskiej marki. Po miesiącu testowania mogę przyznać, że jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczona. Śmiało mogę je polecić każdemu biegaczowi. Pamiętajcie tylko, że są do buty dla biegaczy o lekkiej i średniej budowie ciała. Na dzień dzisiejszy to jeden z moich ulubionych modeli, po który sięgam.

Parametry techniczne:

Łuk stopy: Normalny

Rodzaj biegu: Lekka pronacja

Nawierzchnia: Asfaltowa

Przeznaczenie: Treningowe

Budowa ciała: Lekka, Średnia

Kolor: biały, różowy, niebieski

KLIKNIJ I OCEŃ BROOKS RAVENNA 6

fot: Michał Możdżyński

dla 4RUN biegała: Wiola Pec – pasjonatka biegania, autorka strony FiolkaBiega – biegowy lifestyle, miłośniczka półmaratonów i aktywnego stylu życia. Nie znosi bezczynności, nudy i szarości dnia codziennego. Motto: najważniejsze to robić to, co się kocha i kochać to, co się robi! Bo pasje się po prostu kocha.