Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

Przyglądamy się nowym modelom zegarków Tom Tom. Od modeli GPS dla biegaczy i triathlonistów, przez wersję dla sportowców ekstremalnych, na fitnessie kończąc.

72399

Nas najbardziej interesuje wersja TomTom Adventurer, dedykowana sportom ekstremalnym. Wobec rosnącej popularności biegów z przeszkodami, wydaje się ciekawą propozycją dla kogoś, kto szuka solidnego zegarka na start i do treningów. A dodatkowo zimą może wyskoczyć w nim na stok, bo ten oferuje wsparcie dla wspinaczki, biegów po górach, narciarstwa oraz snowboardu.  Ale każdy znajdzie w nowej ofercie firmy TomTom coś dla siebie. Jeśli biegasz maratony, startujesz w biegach ekstremalnych, uprawiasz triathlon, czy jesteś fanem crossfitu lub fitnessu, możesz sięgnąć po model dopasowany do Twoich potrzeb.

Nowości TomTom 2016/2017

  • TomTom Adventurer: wersja dla sportowców ekstremalnych, zawiera GPS, monitor pracy serca, barometr, kompas, funkcję odkrywania tras i automatyczne monitorowanie wzniesień dla sportów zimowych.
  • TomTom Runner 3: wersja dla biegaczy/triathlonistów z funkcją odkrywania tras, GPS, kompas, pomiar tętna, bluetooth dzięki któremu odtworzycie muzykę zapisaną w wewnętrznej pamięci urządzenia.
  • TomTom Touch: pierwszy na rynku monitor aktywności, który łączy analizę składu ciała, śledzenie kroków i snu oraz całodzienną kontrolę tętna, wszystko bezpośrednio z nadgarstka.

 

TomTom Adventurer: Nowy zegarek outdoorowy z GPS, tak wytrzymały, że sprosta wszystkim aktywnościom wykonywanym na zewnątrz.

TomTom_Adventurer

To nowy zegarek outdoorowy z GPS stworzony w celu ulepszenia aktywności fizycznych wykonywanych na zewnątrz. Urządzenie zawiera dedykowane tryby sportowe tj.: wspinaczka, biegi po górach, narciarstwo oraz snowboard. TomTom Adventurer posiada wbudowany monitor pracy serca, barometr, kompas i automatyczne monitorowanie wzniesień dla sportów zimowych. Zawiera również funkcje GPS oraz Odkrywania Tras, stworzone w oparciu o doświadczenie firmy TomTom, lidera w dostarczaniu map oraz rozwiązań nawigacyjnych.

TomTom Adventurer przenosi technologię sportów zimowych na nowy poziom, dzięki automatycznemu monitorowaniu wzniesień. Po każdym zjeździe ze stoku użytkownicy mogą zapoznać się z kluczowymi statystykami – prędkością, wysokością czy stopniem nachylenia stoku. Osoby, które biegają lub wspinają się po górach, mogą czuć się pewnie podczas poznawania nowych szlaków, gdyż urządzenie zawiera funkcję odkrywania tras, wskazuje dane dotyczące wysokości i posiada przedłużoną żywotność baterii.

Screenshot (4)

TomTom Adventurer posiada również funkcję śledzenia aktywności 24/7, każdy trening biegowy, pływanie, jazda na rowerze oraz ćwiczenia na siłowni mogą być monitorowane w dedykowanych trybach sportowych. Dzięki wbudowanemu monitorowi pracy serca można śledzić tętno, a korzystanie z odtwarzacza muzyki umili każdy trening.

Cena?

TomTom Adventurer będzie dostępny w październiku w cenie 299 euro. Więcej informacji na stronie: www.tomtom.com/outdoor.

 

Nowa odsłona TomTom Runner: 3 z funkcją odkrywania tras

TomTom_Runner3

W oparciu o doświadczenie firmy w tworzeniu map i nawigacji, urządzenie  TomTom Runner 3 zostało wyposażone w funkcję Odkrywania Tras. Teraz można łatwo poznawać nowe szlaki i zawsze odnaleźć drogę powrotną, nieważne dokąd się pobiegnie. Zegarki zostały wprowadzone na rynek z nowymi, eleganckimi, cieńszymi paskami w różnych kolorach, tak aby mogły być noszone na co dzień oraz podczas wykonywania nawet najtrudniejszych ćwiczeń.

Screenshot (3)

Odkrywanie Tras pozwala poznawać nowe szlaki, bez konieczności podążania dwa razy tą samą drogą. Możliwe jest przesłanie nieznanych tras do zegarka za pomocą strony MySports. Dodatkowo, za każdym razem podczas poruszania, ślady GPS są wyświetlane na ekranie zegarka, dzięki czemu zawsze można znaleźć drogę powrotną. Połączenie zintegrowanego kompasu oraz informacji GPS daje użytkownikom pewność wyboru właściwej trasy i powrotu do miejsca startu. Po ukończonym biegu można łatwo podzielić się trasami ze znajomymi i zmotywować ich do odkrywania nowych dróg.

Screenshot (2)

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom Consumer: „Odkrywanie Tras to nie tylko sposób na bezpieczny powrót do domu. Ta funkcja inspiruje biegaczy do uzyskiwania lepszych wyników, zwiększania dystansu biegu oraz odkrywania nowych, ekscytujących dróg.”

Odkrywanie Tras zostało wprowadzone jako kluczowa funkcja na podstawie opinii uzyskanych od konsumentów, którzy chcieliby poznawać nowe drogi, ale obawiają się, że zabłądzą.

Screenshot (1)

Zegarki sportowe monitorują liczbę kroków 24/7, a każdy trening biegowy, pływanie, jazda na rowerze oraz ćwiczenia na siłowni mogą być śledzone w dedykowanych trybach sportowych. Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych aktywności tj. czas, dystans, prędkość, tempo oraz spalone kalorie, są na bieżąco kontrolowane. Korzystając z aplikacji MySports można uzyskać więcej szczegółów dotyczących treningów, wyznaczać cele i obserwować osiągnięcia, tak aby cały czas podtrzymywać motywację.

Cała seria będzie dostępna w sklepach w październiku. Więcej informacji na stronie: www.tomtom.com/fitness

 

TomTom Touch: poznaj skład swojego ciała

TomTom_Touch

Zmierz i śledź poziom tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej bezpośrednio z nadgarstka naciskając jeden przycisk. TomTom ogłosił wprowadzenie pierwszego na rynku monitora aktywności, który łączy analizę składu ciała, śledzenie kroków i snu oraz całodzienną kontrolę tętna, a to wszystko bezpośrednio z nadgarstka. Po naciśnięciu przycisku, TomTom Touch zmierzy procent tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej ciała, aby móc znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy to co robię pomaga mi osiągnąć zamierzony cel?”

71178

Analiza składu ciała pozwala nam dobrze zrozumieć poziom zaawansowania naszej aktywności fizycznej oraz jego zmian po upływie czasu. Do tej pory, uzyskanie tych danych było możliwe tylko przy użyciu dedykowanych skal i drogich technologii – dzięki TomTom Touch będą dostępne dla szerszego grona osób.

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom Consumer: „Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że waga nie powie nam wszystkiego. Dwoje ludzi, którzy ważą dokładnie tyle samo, mogą mieć zupełnie inną masę mięśniową oraz różny poziom tkanki tłuszczowej. TomTom Touch daje nam bardziej precyzyjny obraz, dzięki analizie składu ciała. Teraz możemy stwierdzić, czy nasze wysiłki naprawdę przynoszą efekty.”

TomTom Touch został zaprojektowany w ten sposób, aby można było korzystać z niego 24/7, zawiera wszystko, czego można oczekiwać od najlepszych monitorów aktywności, które są dostępne na rynku. Urządzenie umożliwia śledzenie kroków, snu, tętna oraz spalonych kalorii. Jest także wyposażone w tryby sportowe służące do biegania, jazdy na rowerze lub ćwiczeń na siłowni. Korzystając z TomTom Touch można także pozostać w kontakcie z innymi osobami, dzięki otrzymywaniu powiadomień z telefonu.

Za pomocą aplikacji na smartfony, TomTom MySports, można łatwo sprawdzać swoje statystyki, postępy oraz podzielić się osiągnięciami ze znajomymi. Analiza wykresów oraz parametrów wskazujących na poprawę sprawia, że widzimy sens naszych działań i wpływ, jaki z biegiem czasu mają one na skład naszego ciała.

Elegancki i smukły TomTom Touch jest wyposażony w szereg kolorowych, wysokiej jakości pasków, które można dobrać do osobistych preferencji.

Cena?

TomTom Touch jest dostępny w przedsprzedaży już teraz na stronie www.tomtom.com/fitness w cenie 699 zł. Cała seria będzie dostępna w sklepach w październiku.

 

 

  • Łukasz Sznura

    Przestrzegam przed produktami TOMTOM. Zegarek TomTom Adventurer zakupiłem w czerwcu 2018r. i niestety jest to kompletny niewypał. Czekam na odpowiedź dystrybutora ws jego zwrotu. Funkcjonalność samego urządzenia jest OK ale jedna wada go dyskwalifikuje – zegarek nie synchronizuje się z urządzeniami BT (Samsung Galaxy S8, A3, S3 i inne – przetestowane). Jeżeli chcesz synchronizować swoje aktywności musisz za każdym razem używać do tego kabla! TomTom w korespondencji przyznaje, że jest to wina oprogramowania i… nic z tym nie robi.