Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

Biegacze dla biegaczy: zobaczcie wyniki głosowań na najlepsze biegowe zdjęcia, blogi biegowe, buty do biegania, aplikację biegową i najlepsze zawody minionego sezonu. Ranking, podsumowanie.

Przez blisko 2 tygodnie biegacze z całej Polski mogli głosować (tutaj), tworząc ranking, ich zdaniem najlepszych produktów czy osobowości biegowych.

7 tysięcy biegaczy stworzyło ranking

Dzięki oddanym przez Was głosom, a było ich łącznie blisko 7 tysięcy, wspólnie stworzyliśmy ranking najlepszych zawodów, butów, blogów, zdjęć i sprzętu do biegania minionego sezonu. Biegowy ranking nagradzał nie tylko najlepszych z najlepszych, ale również głosujących. Pora na podsumowanie i wyniki rankingu biegowego.

Przykładowe wyniki głosowań

Biegacze wybrali. Najlepszy blog biegowy, najlepsze buty do biegania, najlepsza aplikacja biegowa, najlepsze zdjęcie biegowe, najlepsze zawody. Ranking:

Walka była zacięta. Jowi przegrała o głos z Andrzejem Duksem. Wybraliście cykl Andrzeja, który przybliża nietypową metodę treningu „zwolnij aby przyspieszyć”. Autorska metoda Phila Maffetona to duży kawał pracy Andrzeja. Który specjalnie dla Was, nie tylko sprawdza ją na własnej skórze, ale też jako jedyny Polak tłumaczy materiały swojego guru i tworzy poradniki z pożytkiem dla całej biegowej społeczności.

Cykl Andrzeja o niezwykłej „metodzie”

 

 

Walka o tytuł najlepszego zdjęcia biegowego, była bardzo zacięta. Po podliczeniu wszystkich prawidłowo oddanych głosów, zwycięzcą, który zmobilizował największą grupę, okazał się: Piotr Kubiak

1. Zdjęcie Piotra Kubiaka zebrało najwięcej Waszych głosów, ponad pół tysiąca i Piotr pozytywnym przytupem na mecie wygrał głosowanie 🙂
2. Marcin Jasoń
3. Pseudobiegaczki

Dodatkowo zdaniem redakcji na wyróżnienie jeśli chodzi o najlepsze zdjęcie biegowe zasługuje: Robert Mach

Wyróżnienie redakcji, najlepsze zdjęcie: Robert Mach

A Wy łapcie jeszcze kilka, naszym zdaniem, najlepszych i najbardziej pozytywnych zdjęć biegowych. Dla Was wszystkich ogromne gratulacje, pokazujecie pozytywną stronę biegania, a oglądając Was, nogi same biegną na trening.

 

Najlepsze zawody według społeczności 4RUN? Fenomenalnie zorganizowany Triathlon Przechlewo. Impreza masowa, od której mogą uczyć się inni. Zarówno pod kątem organizacyjnym jak i mobilizowania lokalnej społeczności. Jak widać również do głosowania.

Najlepsze zawody w Polsce: Triathlon Przechlewo (Pomorze)
 • 1. Triathlon Przechlewo (relacja tutaj)
 • 2. Muzyczna Ćwiartka Piła (relacja tutaj)
 • 3. Cykl Runmageddon (zapowiedź sezonu tutaj)

Najciekawszymi butami biegowymi według Was, okazała się propozycja od firmy Asics: Gel Cumulus 18. Tuż za nią uplasowały się propozycje od Nike, Adidasa i amerykańskiego Brooksa.

Najciekawsze buty do biegania? Waszym zdaniem to Asics Gel Cumulus 18
 • 1. Asics Gel Cumulus 18
 • 2. Adidas UltraBoost Uncaged (zobacz materiał)
 • 3. Nike Lunarglide 8 Shield

Najlepsza aplikacja do biegania? Tutaj obroniło się twierdzenie, że to co jest najbardziej znane, zdobywa najwięcej głosów. Niewątpliwie atut popularności był kluczowy przy zwycięstwie aplikacji Endomondo. Jednak nie zależy zapominać, że tutaj głosy oddajemy przeważnie na to, czego sami używamy. Jak pokazał ranking, Endomondo ma już kilku bardzo mocnych konkurentów. I to takich, którzy naszym zdaniem są już nawet kilka kroków z przodu. Nasza rada: Biegasz? Zapoznaj się z różnymi propozycjami.

1. Endomondo: Aplikacja o najbardziej ugruntowanej pozycji na rynku zdobyła najwięcej Waszych głosów. Czy słusznie? Naszym zdaniem warto zapoznać się również z konkurencyjnymi propozycjami, część z nich dogoniła a może nawet przegoniła potentata.
 1. Endomondo
 2. Ex aequo zdobyły je aż 3 aplikacje: Run-log, Sports Tracker, Runtastic
 3. Nike Run Club

Nagrody, zwycięzcy

W naszym głosowaniu zwycięzcami byli nie tylko uczestnicy, ale również głosujący. Ze wszystkim zwycięzcami poszczególnych kategorii skontaktujemy się osobiście i będziemy prosili o podanie danych do wysyłki nagród. Oprócz tego ze zgłoszeń osób głosujących, wybraliśmy losowo 3 osoby. I przygotowaliśmy 3 nagrody dla głosujących:

 1. Buty do biegania o wartości 600 zł
 2. Buty do biegania o wartości 400 zł
 3. Plecak biegowo/rowerowy o wartości 200 zł

Z Wami również skontaktujemy się mailowo z prośbą o podanie danych do wysyłki nagród. Zwycięzcami wśród głosujących są:

 • Michalina Tokarska
 • Andrzej Jóźwik
 • Mateusz Chaliński

Bardzo dziękujemy za Wasze głosy i do zobaczenia w następnych edycjach. A jeszcze szybciej do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o kolejnych konkursach, lub zgłosić się udziału w nich, koniecznie zostaw nam do siebie namiar:

Aby wziąć udział w konkursie, zostaw swój adres mailowy

 

 • Andrzej Andrew Duks

  Dziękuję Redakcji za inicjatywę i fajny konkurs z kilkoma kategoriami 🙂 Niezła zabawa choć zwycięstwo nie przyszło łatwo w kategorii najlepszy wpis na blogu. Przeciwniczka walczyła o swoje głosy do końca także mobilizacja trwała do ostatniego wystrzału 🙂 Dzięki Jowi za grę fair play! Dziękuję w tym miejscu również wszystkim, którzy oddali swój bezcenny głos na mój wpis, który stanowi raptem jeden z całego cyklu ale za to przekonał Was do oddania głosu. Zachęcam do poczytania na temat Metody Maffetona, która jest jedną z mniej poularnych szkół biegowych w Europie ale za to za „wielką wodą” ma wielu zwolleników. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam biegowo życząc wszystkim dużo zdrowia!

 • M.

  Doceniam Państwa dociekliwość. Ja dałam poszlakę ( dowodów nie miałam,oprócz obserwacji głosowania i zaangażowania o każdy głos), a Wy pojedliście temat i rozwiązaliście zagadkę. Brawo.

  • 4run_pl

   Biegowe zagadki, kto by pomyślał 🙂 Następnym razem będą od początku dwie kategorie: wyróżnienie redakcji i głosowanie. Nie będzie powodów do kombinowania 🙂

 • Pingback: Przechlewo w cyklu TRI TOUR - 4RUN()