Trasa tegorocznego Maratonu Warszawskiego bez większych zmian

obrazek_news

Przebiegnij 42 kilometry ulicami Warszawy! Start będzie miał miejsce na historycznym moście Poniatowskiego, meta zaś  na płycie najnowocześniejszej areny sportowej w kraju – Stadionu Narodowego.

Po drodze ulica Marszałkowska z Pałacem Kultury i Nauki, Aleja Tomasza Hopfera, Łazienki Królewskie oraz dziesiątki zabytków i ważnych stołecznych obiektów. Mamy również dobrą wiadomość dla biegaczy, których w ubiegłych latach nużyła długa prosta w Wilanowie i Powsinie – w tym roku jej nie będzie. Wszystko to za sprawą poprowadzenia jeszcze większego fragmentu trasy w centralnej części miasta. Tak w telegraficznym skrócie będzie wyglądała trasa 35. Maratonu Warszawskiego.

Trasa 35. Maratonu Warszawskiego będzie nieznacznie różnić się od zeszłorocznej. Wysłuchaliśmy sugestii wielu biegaczy i zrobiliśmy wszystko, aby była atrakcyjniejsza
i szybsza, jednym słowem lepsza. Największe maratony na świecie, takie jak Chicago czy Boston, mają stałe trasy, które są wizytówką biegów maratońskich z najwyższej półki – mówi dyrektor Maratonu Warszawskiego, Marek Tronina. W Warszawie, pomimo licznych prac drogowo-budowlanych, wytyczyliśmy trasę, która jest niezwykle atrakcyjna dla biegaczy i kibiców i w coraz większym stopniu przypomina trasę docelową. Jednocześnie dołożyliśmy starań, by była przyjazna mieszkańcom i wprowadzała jak najmniej utrudnień w ruchu. Mamy jeszcze jedno marzenie związane z trasą Maratonu Warszawskiego, ale na jego realizację musimy poczekać do przyszłego roku.

Tradycyjnie meta 35. Maratonu Warszawskiego znajdować się będzie na najnowocześniejszym i bez cienia wątpliwości najbardziej prestiżowym obiekcie sportowym nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce – Stadionie Narodowym.

Codziennie podkreślamy, że Stadion Narodowy to miejsce dla wszystkich, którzy chcą atrakcyjnie spędzić czas. 29 września będzie świętem wszystkich entuzjastów biegania, których liczba regularnie rośnie. Cieszymy się bardzo, że Fundacja „Maraton Warszawski” w ramach naszej współpracy zdecydowała, że finał tak renomowanej imprezy jak Maraton Warszawski odbędzie się właśnie na Stadionie Narodowym mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

Ale trasa 35. Maratonu Warszawskiego jest atrakcyjna nie tylko ze względu na mijane po drodze najpiękniejsze miejsca w stolicy. To również idealny bieg, by walczyć o rekordy życiowe. Trasa jest płaska, szybka, widowiskowa, a doping zgromadzonych na niej kibiców z pewnością doda skrzydeł, kiedy nogi będą odmawiać posłuszeństwa.

Mapka

(kliknij, aby powiększyć)

Powrót