Bieganie to wspaniały sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bowiem dzięki niemu możemy nie tylko poprawić kondycję i ogólną sprawność fizyczną, ale również wymodelować naszą sylwetkę – bieganie doskonale wpływa bowiem na ukształtowanie naszych nóg, brzucha oraz pośladków!

Pamiętajmy jednak również o tym, że bieganie ma nam również sprawiać przyjemność. Aby tak było konieczne jest jednak zachowanie kilku ważnych zasad – inaczej szybko się zniechęcimy do uprawiania tego sportu. Jedną z najistotniejszych rzeczy o jakie powinniśmy zadbać jest z pewnością odpowiedni strój do biegania. Co powinno wchodzić w jego skład? Podpowiadamy!

Buty do biegania, czyli jakie?

Nasza listę rozpoczynamy od butów. Nie bez powodu, bowiem to właśnie nasze stopy są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju kontuzje. Warto wybrać więc model przeznaczony typowo do uprawiania joggingu. Ich powierzchnia powinna zapewniać nam odpowiednia przyczepność w danym terenie, stabilność stopy oraz być wykonane z oddychającego materiału, czyli posiadać specjalną siateczkę. Warto również zwrócić uwagę na to czy wkładka jest dobrze dopasowana do buta – ochroni nas to przed otarciami i odparzeniami.

Jak znaleźć idealną koszulkę biegową?

Rozpoczynając przygodę z bieganiem powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że zwykła, bawełniana koszulka nie zapewni nam komfortu podczas wykonywania treningu. Materiał ten zbyt słabo przepuszcza powietrze w wyniku czego może doprowadzić nawet do otarć skóry. Ponadto jest mało wytrzymały – możliwe, że po kilku treningach koszulka się rozciągnie lub nawet rozerwie.

Zdecydowanie lepiej zakupić specjalną koszulkę biegową, wykonaną z materiałów syntetycznych, takich jak poliester lub poliamid lub naturalnych, na przykład bambusowych. Zapewni nam ona szybki transport wilgoci, zapobiegnie rozwojowi bakterii, będzie wytrzymała oraz pozwoli nam na komfortowy trening.

Sprawa kontrowersyjna, czyli spodnie do biegania

Wiele osób twierdzi, że to sprawa indywidualna i jeżeli ktoś chce to może biegać nawet w dżinsowych szortach. My jednak uważamy, że to nieprawda i zdecydowanie skłaniamy się ku specjalnym legginsom. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Przede wszystkim zarówno długie jak i krótkie modele tych spodni zapobiegają przed powstaniem otarć, a ponadto są bardzo elastyczne, dzięki czemu nie krępują naszych ruchów.

Ponadto w leginsach bez problemu schowamy niezbędne rzeczy, takie jak klucze, telefon i portfel. Ich kieszenie idealnie przylegają bowiem do ciała, dzięki czemu nie powodują żadnego dyskomfortu w trakcie treningu.

A co z bielizną?

Bielizna, wbrew pozorom jest równie istotną sprawą i kompletując strój do biegania nie powinniśmy o niej absolutnie zapominać. Kobiety szczególną uwagę powinny zwrócić na właściwy dobór biustonosza. Najlepiej będzie się zdecydować na model sportowy, który odpowiednio podtrzyma biust, zapewniając im tym samym wygodę.

Biegacze obu płci nie powinni także zapominać o odpowiednio dobranych skarpetach (najlepiej by były dłuższe, przez co zapobiegną obtarciom) oraz majtkach. W tym drugim przypadku sprawa wygląda podobnie jak z koszulkami – lepiej zrezygnować ze zwykłych, bawełnianych na rzecz tych, które wykonane zostały z materiałów syntetycznych lub naturalnych.

Wszystkie wymienione wyżej produkty znaleźć można w sklepie Addnature.pl, oferującym odzież do biegania, dodatki sportowe oraz sprzęt zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych sportowców. Proponowane przez nich produkty z pewnością przełożą się na komfort treningu oraz zapewnią odpowiednią ochronę.