Udana reaktywacja Biegu o Lampkę Górniczą w Koninie

obrazek_news

W sobotę, 3 grudnia 2011 roku, odbył się jubileuszowy 20. Bieg o Lampkę Górniczą w Koninie. Impreza została reaktywowna po 19 latach nieobecności w kalendarzu polskich biegów ulicznych. Wspólna inicjatywa prezesa kopalni KWB Konin oraz Klubu Biegacza „Aktywni” Konin zgromadziła na starcie 200 biegaczy.

Bieg miał na celu uatrakcyjnienie obchodów Barbórki oraz pokazanie terenów pierwszej odkrywki Morzysław. Gościem honorowym zawodów był Jerzy Skarżyński – były reprezentant Polski w maratonie i autor licznych publikacji poradniczych z zakresu treningu biegowego.

Pierwszy na metę, z czasem 32.57, wbiegł Maciej Łucyk z Poznania, reprezentujący klub Intersport Team. Wśród pań zwyciężyła z bardzo dobrym czasem (36.31) Karolina Rakieć z Kalisza, reprezentantka AKL Ursynów Warszawa. Tego dnia uzyskanych zostało wiele wartosciowych wyników. Jedyną przeszkodą był dość silny wiatr.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Czołowe trójki w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone statuetkami, a dwójce zwycięzców wręczone zostały dodatkowo karafki w kształcie lampek górniczych. Podczas dekoracji rozlosowano także liczne nagrody wśród wszystkich zawodników.

Szybka trasa, sprzyjająca pogoda, dobre rezultaty i świetna atmosfera podczas całej imprezy – reaktywację Biegu o Lampkę Górniczą należy uznać za bardzo udaną. Wielu zawodników już dziś zadeklarowało chęć uczestnictwa w zawodach za rok.

 Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne na www.lampkagornicza.pl

Powrót