VII LOTTO Bieg Ursynowa: Medale Mistrzostw Polski w biegu na 5km rozdane!

obrazek_news

Dominika Nowakowska z Lęborka i Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia zwyciężyli w VII LOTTO Biegu Ursynowa. Na podium Mistrzostw Polski stanęli również Agnieszka Mierzejewska, Dominika Gruca oraz Artur Kozłowski i Artur Kern. Do pobicia rekordu trasy Henryka Szosta z ubiegłego roku (13:59) zabrakło 5 sekund.

W VII LOTTO Biegu Ursynowa wystartowało ponad 1600 zawodników z całej Polski. Wśród nich czołówka biegaczy długodystansowych z kraju i zagranicy. Najszybciej trasę 5km pokonał w tym roku Arkadiusz Gardzielewski (w czasie 14 minut i 4 sekund) i to jemu przypadł tytuł Mistrza Polski. Drugi był Artur Kozłowski, a trzeci Artur Kern.

Wśród Pań rywalizacja toczyła się pomiędzy Agnieszką Mierzejewską, Aleksandrą Jawor, Dorotą Grucą i Dominiką Nowakowską. Ta ostatnia dość szybko wybiła rywalką z głowy nadzieje na odebranie jej tytułu Mistrzyni Polski i do Lęborka po raz drugi z rzędu wróci ze złotym medalem.

Podczas VII LOTTO Biegu Ursynowa nie zabrakło znakomitych osobistość. Gośćmi honorowymi imprezy byli Lidia Chojecka, aktualna rekordzistka Polski na 5000m, olimpijska i trzykrotna Halowa Mistrzyni Europy na 1500m oraz Sławomir Majusiak, najszybszy żyjący zawodnik w historii polskiej lekkoatletyki na dystansach 3000 m i  5000 m.

Tekst i zdjęcie: Sport Evolution