W święto pobiegnij w Pile

obrazek_news

Tradycją już stało się świętowanie dnia odzyskania niepodległości poprzez biegi. Również w Pile po raz kolejny wystartuje Bieg Niepodległości, stanowiący ostatni etap tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pile oraz Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Sygnał do startu zawodnicy usłyszą dokładnie w południe. Z ul. Kwiatowej wyruszą na trzykilometrową trasę ulicami: 14 lutego, 11 listopada, Konopnickiej, al. Niepodległości, Popiełuszki, Dzieci Polskich. Ostatnią prostą stanowić będzie ulica Bohaterów Stalingradu. Meta zaś usytuowana będzie na placu Zwycięstwa.

Przyjmowanie zgłoszeń do biegu rozpocznie się o godz. 10:00 w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Kwiatowa). Warto podkreślić, że wzorem lat poprzednich nie przewiduje się pobierania wpisowego. Organizatorzy apelują, aby wszyscy zawodnicy pojawili się na trasie ubrani w biało – czerwone stroje lub wyposażeni w rekwizyty w barwach narodowych (czapki, szale).

Dla pierwszych 150 biegaczy, którzy dotrą do celu, przewidziano medale. Dodatkowo najlepsi otrzymają pamiątkowe statuetki, a wszyscy, bez wyjątku, wezmą udział w losowaniu nagród.  Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia jest portal 4Run.