Warszawa biegła i maszerowała

obrazek_news

Dziś odbyła się jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce – Biegnij Warszawo. Towarzyszyła jej akcja: ‚Maszeruję-Kibicuję’ organizowana z okazji Światowego Dnia Marszu. Wzięło w niej udział blisko 13 tys. osób.

Ulicami stolicy przebiegło 10 tysięcy biegaczy ubranych w identyczne białe koszulki. Trzy tysiące osób zaś pokonało dystans pięciu kilometrów marszem. Na trasie spotkać można było wielu znanych sportowców, m.in. olimpijczyków: Roberta Korzeniowskiego w Jacka Wszołę, a także wiele gwiazd znanych nam z telewizji.

Biegnącym dopisała pogoda, wiec na starcie stawiła się większość osób, która wcześniej wyraziła chęć wzięcia udziału w zawodach. Dla biegaczy przygotowano na mecie pamiątkowe medale, a dla maszerujących – dyplomy. Limit czasu na pokonanie 10 km wynosił dwie godziny. Trasa prowadziła m.in. ul. Czerniakowską, Chełmską, Belwederską, Al. Ujazdowskimi, Wiejską i Myśliwiecką. Meta zlokalizowana została na Łazienkowskiej, obok Torwaru.

Yared Shegumo zmierza po zwycięstwo

Najlepszy na trasie 10 kilometrów – atestowanej przez PZLA i IAAF – okazał się Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo z czasem 29:37. Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Lewandowska, która osiągnęła rezultat 34:36.

3. Matylda Szlęzak (Pogwizdów Nowy) – 36:45

OFICJALNE WYNIKI BIEGU – (tabela ze wszystkimi wynikami, plik do pobrania w formacie pdf). Każdy z uczestników może sprawdzić uzyskany rezultat korzystając z zakładki www.biegnijwarszawo.pl/konto.