Weekend na świecie

obrazek_news

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Świata w Półmaratonie. Zawody rozegrano w bułgarskiej Kawarnie. Złote medale zdobyli: Etiopka Meseret Hailu Debele oraz Erytrejczyk Zersenay Tadese.

Zwyciężczyni uzyskała 1:08:55 i tylko o sekundę wyprzedziła na linii mety swoją rodaczkę Feyse Tadese. Brązowy medal zdobyła – przewodząca początkowo stawce – Kenijka Pasalia Kipkoech (1:09:40).

Wśród mężczyzn na mecie najszybciej zameldował się Zersenay Tadesez czasem 1:00:19. To jego trzeci złoty medal mistrzostw świata w półmaratonie (poprzednio wygrywał w 2008 i 2009). Srebrny medal wywalczył Deressa Chimsa z Etiopii (1:00:51), a brązowy John Mwangangi z Kenii (1:01:01).

Polskę reprezentowali w Bułgarii: Karolina Jarzyńska (1:13:45) – ostatecznie 20. i Artur Kozłowski (1:06:47), który zajął 43 miejsce.

Kolejna edycja mistrzostw świata w półmaratonie odbędzie się 29 marca 2014 roku w Kopenhadze.

Za nami także 35. maraton w Chicago. W biegu tym triumfował Tsegaye Kebede (2:04.39), wśród pań zaś – Atsede Baysa (2:22.03).

Pogoda nie sprzyjała biegaczom. Było zimno, zaledwie sześć stopni Celsjusza, ale za to przy trasie – bardzo gorąco, bowiem uczestnikom maratonu kibicowało 1,7 miliona osób.